Anasayfa
Sık Kullanılanlara Ekle
İletişim
oyuna basla
Meteorolojiden Kuvvetli Yağış Uyarısı

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, hava durumu…

İstanbul, Bursa, İzmir, Zonguldak ve Edirne’nin de aralarında bulunduğu bazı illerde bugün ve yarın kuvvetli yağışın etkili olabileceği uyarısı yapıldı.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Marmara’nın Güney ve Doğusu, Kuzey Ege ile Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetli yağış bekleniyor.

Kuvvetli yağış nedeniyle vatandaşların ve ilgililerin muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan ile ağaç veya direk devrilmesine karşı dikkatli olmaları istendi.

Sıcaklıklar 3-5 derece azalacak

Hava sıcaklığı Marmara ve Kuzey Ege’de 3 ila 5 derece azalacak, iç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre, yurdun güney ve batı kesimleri Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir ılık ve yağışlı havanın etkisine girdi. Yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışların; Sabah ve öğle saatlerinde İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Balıkesir (İl merkezi, Bandırma, Ayvalık, Edremit, Burhaniye ilçeleri), Manisa ve İzmir, akşam Zonguldak, Düzce, Bartın ve İnebolu ile gece saatlerinden itibaren Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir (İl merkezi, Bandırma, Ayvalık, Edremit, Burhaniye ilçeleri) ve Edirne’nin güney kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı Marmara ve Kuzey Ege’de 3 ila 5 derece azalacak, iç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik beklenmiyor.

Rügar genellikle güney ve güneybatı (Lodos), Marmara’nın kuzeyi, Batı Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu’nun doğusunda kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, gece saatlerinden itibaren Ege kıyılarında kuvvetlice esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışların; Sabah ve öğle saatlerinde İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Balıkesir (İl merkezi, Bandırma, Ayvalık, Edremit, Burhaniye ilçeleri), Manisa ve İzmir, akşam Zonguldak, Düzce, Bartın ve İnebolu ile gece saatlerinden itibaren Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir (İl merkezi, Bandırma, Ayvalık, Edremit, Burhaniye ilçeleri) ve Edirne’nin güney kesimlerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar, ani sel, lokal su baskını vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekiyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU


Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre bazı illerde hava durumu şöyle olacak:

İSTANBUL: Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah saatlerinde il genelinde, öğle saatlerinde lokal olmak üzere Anadolu yakasında kuvvetli olması bekleniyor.(13)

ANKARA: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren kuzey ve batı kesimleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı.(14)

İZMİR:
Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah ve öğle saatlerinde il genelinde kuvvetli olması bekleniyor. Gece saatlerinden itibaren güneybatılı rüzgarın (Lodos) yeniden kuvvetli olmaya başlayacağı tahmin ediliyor.(15)

ADANA:
Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı.(17)

ANTALYA:
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde iç kesimlerinde (İbradı, Akseki, Gündoğmuş ) lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.(15)

SAMSUN:
Parçalı zamanla çok bulutlu.(19)

ERZURUM:
Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İl genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis bekleniyor.(-4)

VAN:
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İl genelinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis bekleniyor.(7)

DİYARBAKIR:
Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.(8)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Sabah ve öğle saatlerinde İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik ve Balıkesir (İl merkezi, Bandırma, Ayvalık, Edremit, Burhaniye ilçeleri) ile gece saatlerinden itibaren Çanakkale, Tekirdağ, Balıkesir (İl merkezi, Bandırma, Ayvalık, Edremit, Burhaniye ilçeleri) ve Edirne’nin güney kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

EGE:
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Sabah ve öğle saatlerinde İzmir, Manisa, Ayvalık, Edremit, Burhaniye ve Bergama çevrelerinde, gece saatlerinden itibaren Kuzey Ege kıyılarında (Ayvalık, Edremit, Burhaniye ve Bergama) kuvvetli olması bekleniyor. Gece saatlerinden itibaren kıyı kesimlerinde güneybatılı rüzgarın (Lodos) yeniden kuvvetli olmaya başlayacağı tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU:
Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Eskişehir ve Çankırı ile Ankara’nın kuzey ve batı kesimlerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin doğusunda sabah ve gece saatlerinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

BATI KARADENİZ:
Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Düzce ve Zonguldak, akşam saatlerinde kıyılarında (Zonguldak, Bartın, İnebolu) kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı zamanla Orta Karadeniz bölümünün çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

DOĞU ANADOLU:
Parçalı, güney ve batısı çok bulutlu, sabah saatlerinde Van çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin doğusunda kuvvetli olmak üzere genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU:
Parçalı zamanla batısının çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Diyarbakır ve Batman çevrelerinde sabah ve gece saatlerinde don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

Aramalar; , bandırma hava durumu mynet, hava durumu mynet, mynethava, mynet hava durumu bursa, istanbul hava durumu mynet, bandırma hava durumu saatlik, mynet hava durumu kocaeli, mynet hava durumu izmir, mynet hava durumu balıkesir, mynet hava durumu edirne, mynet bartın hava durumu, d bakır hava durumu 15 günlük, mynet hava adana, bandırmahavadurumu, mynet bandırma hava durumu
Yorumlar

Meteorolojiden Kuvvetli Yağış Uyarısı Hakkında Yorum Yaz

Loading Facebook Comments ...
Etiketler
Kategoriler
Sponsorlu Bağlantılar
Son Yorumlar
Sitemiz DMCA Guvencesindedir
Etiketler

Web sitemiz yeni arayüzü ile sizlerle. Sitmizde okey oyununu bedava ve ucretsiz bir sekilde salonlarımızda ister misafir olarak isterseniz Okey'e nick kayıt ederek dilediğiniz şekilde oynayabilirsiniz. Okey Oynamak ve Sohbet yapmak Eğlencelidir.Mynet Okey ve Okey'in En Eğlenceli Adresi