Anasayfa
Sık Kullanılanlara Ekle
İletişim
oyuna basla
Bilim adamlarından devrim gibi buluş!

Yapay zeka insan zekasını yenebilir mi? Bu sorunun cevabı kesin olarak verilmese de, insan zekasına meydan okuyan İsveç’ten ciddi bir rakip gelmekte…

Zor bir adresin bulunmasından hastaların şekerinin ölçülmesine, seyircilerin bir filmde verdikleri tepkinin değerlendirilmesinden hapishanelerde tehlikeli durumlarda alarm verilmesine kadar birçok farklı alanda insanların işini kolaylaştıracak bilgisayar üreten bilim adamları bu seferde insandan daha zeki bir bilgisayar programı geliştirdi.

ATİLA ALTUNTAŞ/STOCKHOLM

İsveç’in Göteborg üniversitesi bilim teorisi bölümü araştırmacıları tarafından geliştirilen bilgisayar programı, 150 IQ yapay zekâyla insanlığa hizmet etmeye çalışacak.

"İnsanlık için büyük bir devrim" diyerek buluşun önemine değinen bilim adamı Claes Strannegård, geliştirdikleri programın psikolojik bakış açısıyla insanların gördüğü desenleri, desenlerin algoritmalarından faydalanarak görebildiğini söyledi.

Programın, insanların analiz yaparak karar alma sürecini hızlandıracağını belirten Strannegård, programın ayrıca elektronik ortamda müzik bestelemesinde yardımcı olarak sanatsal çalışmalara büyük destek olacağını da kaydetti.

Karmaşık soruları farklı bir yöntemle çözen akıllı program sonuca ulaşmak için desenlerin psikolojik bir modelini oluşturuyor ve mantık yürütüyor. Bu sayede görsel şekilli sorularda bazen yanılsa da, matematiksel sorularda dâhice cevaplar verebiliyor. 

Aramalar; , okey bulus, okeybulus, www okeybuluş, okeybulusindir, okey bulusindir, okey bulus indir, devrim adamları, okeybulus indir, bilim adamları ve buluşlarını oyununu oyna, adamın kadın gibi pipisi var
Yorumlar

Bilim adamlarından devrim gibi buluş! Hakkında Yorum Yaz

Loading Facebook Comments ...
Etiketler
Kategoriler
Sponsorlu Bağlantılar
Son Yorumlar
Sitemiz DMCA Guvencesindedir
Etiketler

Web sitemiz yeni arayüzü ile sizlerle. Sitmizde okey oyununu bedava ve ucretsiz bir sekilde salonlarımızda ister misafir olarak isterseniz Okey'e nick kayıt ederek dilediğiniz şekilde oynayabilirsiniz. Okey Oynamak ve Sohbet yapmak Eğlencelidir.Mynet Okey ve Okey'in En Eğlenceli Adresi