Anasayfa
Sık Kullanılanlara Ekle
İletişim
oyuna basla
Adalet Bakanı Ergin’in yeni imajı

Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in bayramlaşma sırasındaki bıyıksız hali dikkat çekti.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, ”Türkiye, bu büyük ülke, bu büyük millet, hamiyetiyle, potansiyeliyle gençlerini de yaşlılarını da 74 milyon insanını da huzur ve barış içerisinde yaşatmaya muktedir bir ülke” dedi.

Ergin, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Garnizon Komutanı Albay Semih Erdoğan, AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünü ziyaret etti.

 

Star Gazetesi’nin haberine göre, işte paketten öne çıkanlar:

DEVLET KÜRTÇEYİ HER ALANDA KONUŞACAK: Kürtçe TV kanalı ve seçmeli derslerden sonra devlet her alanda Kürtçe konuşmaya hazırlanıyor.

Paketle vatandaşların anadillerinde kamu hizmetlerine erişimleri sağlanacak. Başbakanlık’ta hazırlanan değişiklik, Türkçe verilen kamu hizmetlerinin vatandaşın ana dilinde çeviri yoluyla sunulması şeklinde olacak ve kamudaki tüm alanları kapsayacak.

Müzelerden karakollara, PTT’den itfaiyeye her alanda vatandaşa Kürtçe çeviriyle hizmet sunulacak. İsteyen vatandaş vergi dairesinde vergisini Kürtçe konuşarak da ödeyebilecek. Anadilde kamu hizmetlerine erişim adımları nüfus yoğunluğu ve taleplere göre atılacak. Özellikle Kürt nüfusun yoğun olduğu illerde Kürtçe tercüme için tercüman istihdamı da mümkün olacak. Anadilde kamu hizmeti erişimi düzenlemesiyle, son yıllarda özellikle doğu illerinde bazı vali ve emniyet müdürlerinin fiili uygulamaları yasal güvence altına alınarak genele yayılmış olacak. Son olarak Diyarbakır sokaklarında ara sokakları dolaşan polis ekipleri, kimlik kontrolü esnasında sokakta oturan kadınlara “Çawani başi (Nasılsınız iyi misiniz?)” diye seslenerek Kürtçe diyalog kurmuştu. Vatandaşı memnun eden bu uygulamalar yaygınlaştırılacak. Başbakanlık’ta hazırlanan çalışma, resmi dil konusunda tek dilli net bir yaklaşım ortaya koyuyor.

VİCDANİ RET: Uluslararası İnsan Hakları Mahkemesinde sürekli Türkiye’nin başını ağrıtan ‘vicdani red’ konusuna da yeni yargı paketiyle nokta koyulacak. Taslak yasalaşırsa ‘vicdani red’ talebinde bulunan kişinin yaşantısı, dünya görüşü ve toplum içindeki davranışları belirlenen komisyonca araştırılacak ve komisyonun vereceği karar doğrultusunda talebi kabul veya reddedilecek.

MÜKERRER CEZAYA SON: Askeri yargıda da AİHM kararları yeniden yargılama nedeni sayılacak. AİHM, vicdani ret iddiasıyla askere gitmeyen kişilere, aynı suçtan defalarca hapis cezası verilmesini ‘ihlal’ saymıştı. Bu kapsamda asker kaçaklarına ancak bir kez hapis cezası verilmesi, para cezaları öngörülmesi gündemde. Yeni düzenlemeye, yurt dışındaki örnekler incelenerek karar verilecek.

“SİLAHLARIN EŞİTLİĞİ” GELİYOR: AİHM’in Türkiye’yi en fazla mahkum ettiği şikayetler arasında yer alan tutuklama ve tahliyeler konusu da yeniden düzenleniyor. Yeni paketle, “silahların eşitliği” prensibi işletilecek. Sanıkların tutukluluğa itirazına karşı savcının ‘tutuklu kalsın’ görüşü ve gerekçeleri, ‘silahların eşitliği’ kapsamında artık savunma avukatına da bildirilecek. Avukat ile savcılar, mahkemelerde aynı hakları kullanacak. Böylece avukatın da savcının görüşüne itiraz imkanı olacak. Böylece, tutuklamalara karşı da etkin bir itiraz mekanizması gelecek. Tahliye talebi için yapılan müracaata karşı savcı mütalaası sanık avukatlarına verilecek ve avukatların bu mütalaaya karşı beyanlarının alınması güvence altında olacak.

UZUN TUTUKLULUĞA SON: Yargılamaların makul sürede sonuçlandırılmasını sağlayacak düzenlemeler yapılacak. Ayrıca mahkeme kararlarının uygulanmaması veya geç ya da eksik uygulanmasının önüne geçilecek. Böylece uluslararası arenada uzun tutukluluk süreleri ve tahliye taleplerine ilişkin sorunlara çözüm bulunması öngörülüyor.

YENİDEN YARGILAMA: AİHM’de “etkili soruşturma yapılmadığı” kararı verilen davalar yeniden açılacak. Dink cinayeti ile birçok faili meçhul ve işkence davaları da bu kapsama girebilecek.

İŞKENCEDE ZAMANAŞIMI OLMAYACAK: Paket yasalaşırsa, işkence suçlamaları karşısında zaman aşımı işlemeyecek. “İnsanlığa karşı işlenen suçlar” kapsamında değerlendirilecek. İşkence fiilini işleyenlere soruşturma açılması için zamanlama sınırlaması ortadan kaldırılacak.

TERFİLERE YENİ KRİTER: Hakim ve savcıların tayin ve terfilerinde en önemli kriter, baktıkları soruşturma ve kovuşturmalar olacak. Yargılama süresinin kısalığı, davaların uluslararası kriterlere uygunluğu da terfilerde değerlendirilecek.

‘DOKUNULMAZLIK’ ZIRHINA YENİ DÜZEN: Kamu görevlilerinin adam öldürme, kasten yaralama, işkence gibi suçlardan soruşturulmasında izin şartı da olmayacak.

ASKERİ YARGI DA HEDEFTE: Paketle birlikte, askeri mahkemelerin verdiği kararlar için de yeniden yargılanma yolu açılıyor. Süreç, sivillerin durumuyla benzer işletilecek. Diğer mahkemelerde olduğu gibi askeri mahkemelerde de insan hakları ihlalleri ile ilgili durumlarda yeniden yargılama mümkün olacak.

KADINA ‘KIZLIK SOYADI’ HAKKI: Kadınların evlendikten sonra kendi kızlık soyadını, eşinin soy ismi olmadan kullanma izni de pakette yer alacak. Mevcut mevzuatta, kadınlar ancak eşinin soyadıyla birlikte kendi soyadlarını kullanabiliyor.

BASIN DAVALARINA FREN:Paket, basın davalarıyla ilgili de yeni bir dönem başlatacak. Basın mensuplarına açılacak davalarda ‘somut olgu’ aranacak.

ŞİDDET KRİTERİ: Düşünce, ifade ve vicdan özgürlüğünün sınırları genişletilecek. Terör suçlarında ‘şiddet’ kriteri esas alınacak. ‘Propaganda’ tanımı ‘ifade özgürlüğü’ kapsamında yeniden yapılacak. ‘Terör propagandası’ veya ‘suç ve suçluyu övme’ değerlendirmelerinde yeni kriterler getirilecek. Türklüğe hakareti düzenleyen TCK’nın 301. maddesinde eleştiri sınırının genişletilmesi, hapis yerine para cezası öngörülmesi gündeme gelebilecek.

HER GÖSTERİ SUÇ SAYILMAYACAK: Toplantı ve gösteri yapma, dernek kurma özgürlüğü sınırları genişletilecek. AİHM en son, 2000’de gözaltına alınan Murat Çelik davasında ‘işkence ve kötü muamele’ ile ‘toplantı ve dernek kurma özgürlüğünün ihlali’ nedeniyle, Türkiye’yi 13 bin avro tazminata mahkum etmişti.

KAMULAŞTIRMA BEDELİ FAİZİYLE HEMEN ÖDENECEK: Özellikle kamulaştırma davalarında gayrimenkul bedellerinin ödenmemesi, geç ödenmesi veya uzun sürede ödenmesi nedeniyle gecikme faizi işletilmemesi sorunları ortadan kaldırılacak.

İÇ HUKUK YOLLARI AÇILDI

Türkiye, şikayetlerin AİHM’e gitmeden çözülmesi için yeni iç hukuk yolları açmaya başladı. Eylül 2012’den itibaren Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuru yolu açıldı. İkinci iç hukuk yolu olan ‘tazminat komisyonu’ kurulmasına ilişkin yasa da TBMM Genel Kurulu’na gelecek. Tazminat komisyonu, AİHM’de Türkiye aleyhine yapılan 16 bin başvurudan ‘uzun yargılama süresi’ne ilişkin 3 bin 500 dosyayı etkileyecek. AİHM, “yargılamaların makul sürede sonuçlandırılmadığı, mahkeme kararlarının geç veya eksik icra edildiği ya da hiç icra edilmediği” iddiasıyla yapılan bu başvuruları bu komisyonda çözmesi için Türkiye’ye bir yıl süre verdi. Pilot dosyalarda Türkiye tazminat ödeyerek çözüm sağlarsa, AİHM bu yöntemi yeni bir ‘iç hukuk yolu’ olarak kabul edecek ve 3 bin 500 dosyayı Türkiye’ye iade edecek. Yasayla kurulacak 5 kişilik komisyon, kararını en geç 9 ay içinde verecek, tazminatlar da 3 ay içinde ödenecek

 

Aramalar; , 4 yarğı paketi, 4 yargı paketi ne zaman çıkacak, 4 yargı paketi ceza indirimi, 4 yargı paketinde neler var, 4 cü yargı paketi, 4 yargı paketi ne zaman, 4 yargı paketinde ceza indirimi varmı, yhs-002, 4 yargı paketinde af varmı, 4 yargı paketi nezaman onaylanacak, 4 cü yargı paketi ne zaman cıkacak, 4 yargı paketinde ceza indirimi, 4 yargı paketi ceza indirimi varmı, ceza indirimi, 4 pakette ceza indirimi varmı
Yorumlar

Adalet Bakanı Ergin’in yeni imajı Hakkında Yapılan Yorumlar

 1. Fuat diyor ki:

  ceza evlerinide rahatlatmak adina bir an once tum cezalara 5 yillik bir indirim gelmeli… suc oldugunu sucu isledikten sonra anlayabilen kader mahkumlarinin magduriyetleri biran once giderilmeli…

 2. nuray şen diyor ki:

  benim esimde 2004 yilinda isledigi suc yuzunden hayatinin en guzel doneminde ice byrde ve 9 aydir icerde nolur cikarin artikbu insanlari sevdiklerine kavusturun

 3. Gonca diyor ki:

  lütfennnnnnnnnnnnnnnn affffffffffffffffffffffffffffffffffff affffffffffffffffffffff affffffffffffffffffff afffffffffffffffffff affffffffffffffffff afffffffffffffffff affffffffffffffff afffffffffffffffff afffffffffffffffffffff affffffffffffffff affffffffffffff affffffffffffff afffffffffffffff istıyoruz. kuzenım yatıyor içerde karısı muhtac 2 cocugu ile.. lütfen insanları topluma kazandırın yeter artık af cıksın, i

 4. alex21 diyor ki:

  ANLAŞILDI 4 YARGI PAKETİNDE DE HİÇ BİR BOK YOK SAYIN BAŞBAKAN KENDI ADAMLARI İÇİN PAKETİ ÇIKARDI.GİTSİN HİZBULLAHÇILARI SERBEST BIRAKSIN DIGERLERINE BİŞEY YOK BU ÜLKEDE ADALAET SİSTEMİ PARALILAR İÇİN İŞLİYOR DİGER MASUM İNSANLAR İÇİN İŞLEMİYOR.BENIM KARDEŞİM YOZGATTA UYUŞTURUCUDAN 8 YIL 6 AY HAPİS CEZASI ALDI ARTI 60 BİN PARA CEZASI VERDİ HAKİM.HİÇ BİR SAVUNMA HAKKI VERMEDEN.SADECE BİR SORU SORDU VEDE PİS PİS SIRITARAK SANKI KARŞISINDAKİ İNSAN DEGİLMİŞ GİBİ CEZAYI BASTI.SADULLAH ERGİNDE RECEP TAYYİP ERDOGAN CEMAATÇİLERİ VEDE HİZBULLAHÇILARI SERBEST BIRAKSIN.HÜKÜMLÜ VEDE TUTUKLULAR İÇİN BİR BOK YOK .OLMAZDA GENEL AF FELANDA İSTEMEYİN ARKADAŞLAR.BÖYLE BİŞEY BU BAŞBAKAN OLDUGU SÜRECE OLMAYACAGI GİBİ CEZALARIDA AGIRLAŞTIRAN KANUN TASARISINI BU BAŞBAKAN VERMİŞTİR.ÜZÜLEREK DİYOM HİÇ UMUTLANMAYIN BENCE SEVGİLER.

 5. cemal diyor ki:

  sayın devlet büyüklerim fıntık kabuğunu doldurmayan bir suçdan 3yıl 6 ay hakim ceza verdi 24 yaşındayım bu cezayı yaptıkımda 28 2 9 yaşımda olacak 5 yılda sabıkama işleyecek iş bulamayacam yaşım 32 33 olacak insanları hayatdaat kaparmayın topluma kazantırın ğenel affffffffffffffff iştiyorum ALLAH rızası için sayın devlet büyüklerim

 6. Mehmet akbas diyor ki:

  Kesin olarak delil olmadan bir insanin hayati ile kolayca iki dudak arasi cezalar yagdiriyorlar adalet mi bu sikayetci yok delil yok parmak izi yok hicbirsey yok ama agilastirilmis muebbet veriliyor allahtan korkun GENEL AF istiyoruz

 7. melikesusim diyor ki:

  genel afın cıkmasını istıyoruz afı cıkarın abimin icerde curumesını ıstemıyorum abıım daha cok genc onun daha cok dısarda ıhtıyacımız var bir fidanı nekadar zor buyuyor bılıyorsunuz benım abim fidan değilmi onun içerde çürütüyosunuz af istiyoruz af af af af af af af affffffffffffffff
  istiyoruzabimin cocu var daha genc karısı terk etti afı verin artık

 8. FERİT diyor ki:

  DİYORKİ GENEL AFIN CIKMASINI ISTIYORUZ AFFFFFFFF ABİMİ SALIN ARTIK 5 YILDIR YATIYOR İÇERDE YETER ARTIK AF GENEL AF İSTİYOZ AFFFFFFFFFFFFF AFFFFFFFFFFF AF AF AF AF AF İSTİYOZgenel afın cıkmasını ıstıyoruz yuvalar yıkldı cocuklar babasız kaldı gencecik fidanla içerde kürüyor afı çıkarın affffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff

 9. melike diyor ki:

  sayın basbakanımız GENEL AFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF FIN CIKMASINI ISTIYORUM ABİNİ SALIN ARTIK 4 YILDIR IÇERDE YETER CÇOCUĞU YETİM KALDI AF İSTİYORUZZZZZZ AFFFFFFFFFFFFFFFFF AF AF AF AF AF AF AF İSTİYORUZ

 10. ihsan ertaş diyor ki:

  4 yargı paketi mutlaka toplum yararına olmalı ve özellikle tarafların anlaştığı ama sayın savcılarımızın kişiler hakkında açmış oldukları kamu davalarından dolayı verilen cezalar burada mağdur olan yok ama mağdur eden devlet var sayın devletimizin bu cezaları ertelemeli veya paraya çevirmeli özellikle üç yıl veya 5 yıla kadar olan hafif cezaları ertelenmesi gerekli devlet kendi eliyle hayatları söndürüyor eyer bu devlet dağdaki insana bile sahip çıkıyorsa kamu davalarınıda düzenleme getirmeli

 11. cihan kadimli diyor ki:

  teröru affedıyorsunuz gençlık bu kanı akıyo arkdasıyla bı suça iştırak edıyo kamu yapışıyo yakasına karsı taraf şıkayetını gerı alıyo cahıldır yapmıstır pişman olmustur dıyor devlet yok ben bu adamı kamu yoluyla ıyıce cezalandıracam dıyor o genç yaptından ders almıstır sen o gencı cezaevııne atarsan yapmayacagı varsada cıkınca yıne yapar sen ınsan kazanmıyorsun ınsanı kaybedıyorsun bu yargıtaydakı dosyalar ıcın bı kere af cıkmalı ama tacıze karsıyım onlar bı omur yatsın ama dıger suçlara yargıtaydakı dosyalar affedılmelı bı kerelıgne olsun hem yargı rahatlar

 12. ihsan ertaş diyor ki:

  denetimli serbestliğin 5 yıla çıkması gerekli özellik kamu davalarından verilen cezaların ertelenmesi veya paraya çevrilmeli devlet önce vatandaşına açmış olduğu kamu davalarına bitirmeli vatandaş kendi arasında uzlaşıyor ama devlet yakasına bırakmıyor devletle uzlaşamıyor bir insan hayatına yok etmek bu kadar kolay olmamalı hakim ceza verirken kişinin ailesini iş durumunu toplumdaki durumunu dikkate almalı bence caydırıcı cezalar uygulansa ve tarafı olmayan cezaların özellikle paraya veya ertelenmeli insan suç işlemekten korkmalı beni ceza evine atsan kamu davasından dolayı ben işimi ailemi kaybettikten sonra benden düzgün bir insan olmam beklenemez bak ne kadar güzel dağdaki pkk yı bile kazanmaya çalışılıyor şiddetle bu işin olmayacağı açık burada ben her suç işleyen af edilsin veya cezası ertelensin demiyorum tarafı olmayan kamunun açtığı davalardan verilen afif suçların ertelenmesi veya paraya çevrilmesini istiyorum amaç insanı kazanmak.bende mağdurum esnaf olmam nedeni ile bilmeden çalıntı malı almışım ve bundan dolayı ceza aldım davacı yok mağdur yok ama savcı açtı kamu davası devlet bana mağdur etti benim ceza evine girmem demek hayatım bitti 37 işçi işsiz kalacak ailem mağdur olacak ama bizler ana dolu evlatlarıyız adaletin kestiği parmak acımaz deriz burada devletimiz pkk yı bile dağdan indirmek için mücadele veriyor kazanmak için analar ağlamasın diye doğru bir karar bitsin artık dökülmesin kan ağlamasın analarımız ama burada devletimizde kendi açmış olduğu kamu davalarını bitirmeli

 13. nihat diyor ki:

  bunlar partilerinin adı degiştisin pkk ya kck ya hırsıza katile sübyancıya piskopata haine zalime af vereni rabbim affetmesin çok ah alıyorsunuz a k p ha bizden bıraktık a kp yi hadi adınızı degiştirin başka isim

 14. samet diyor ki:

  merhabalar kader arkadaşlarım 4. yargı paketi ile bişeyler bekliyorduk ama heralde bu ülkede bizlerinde af dan faydalanmamız için ya dağa çıkmamız gerek yada kck ya üye olmamızmı gerek acaba ya bu ülkeye neler oluyor eğer bu 4. paketten sadece kck lılar ve ergene koncular yararlanacaksa ben bu başbakana hakkımı helal etmiyecem ve elimden gelse bu ülkeyide terk edeceğim umarımm öyle olmaz hepinize saygılar ALLAH yardımcımız olsun

 15. yasemim diyor ki:

  slm arkadaşlar inanınki başbakanımızda adalet bakanımızda elinden geleni yapıyor ben buna inanıyorum 4 yargı paketinde 5ve 10 yıllık olan belirli suclara af verecek ben kalp hastasıyım mahkemeden dolayı haksızca yargılandım ve dosyam yargıtayda dulum yaa saglık sorunlarım vardı borc aldıklarıma şu tarihte öderim dedim bunlar 3 kuruş parayı namusa döktüler ama namus dahada agır bastıgı için şerefimlen oynadılar dolandırıldık diye bende ceza aldım gecenlerde birini aradım tamam siz iftira attınız peki diyer tarafta nasıl ödeyeceksin bu zulmu dedim benim ceza almışım dosyam yargıtayda adam bu sözüme davasından vaz gecti dilekce vererek ben inanıtyorumki böyle eften püften davalar düşecekhakiminde bunda kasiti vardı ben tr yaşıyorum ve 4 bankadan kridi kartım var kridi kullanmışım adıma kayıtlı ev tlfonun adıma kayıtlı cep tlfonum var artı cebimi polis arıyor ben kendim karakola gidiyorum nasıl dolandırıcılık oluyor ben anlayamadım arkadaşlar ama ben inanıyorumki başbakanımız adalet bakanımız bu carpıklıgı düzeltecekler adaletin adaletsizligini giderecekler ben buna inanıyorum

 16. suçsuz diyor ki:

  abim bir kız sevdi kimlik yaşı 14 asıl yaşı 18 düğün dernek yapıldı resmi nikah olmadı
  bu evlilikden su an 2 evlatları var ve resmi nikahlarıda var artık ama abim hapisde
  yengeme cinsel istismadan suçlanıyor tecavüz bu mudur evlenip yuva kurmak mıdır
  o 2 evleda günah değilmi ve abim gibi niceleri hapisde çocuklarıda kapılarda babalarını
  bekliyor nedemeliyiz çocuklara baban annene tecavüz ettiği için hapisde mi diyeceğiz
  lütfen başkanım 5 seneliklere af bekliyoruz

 17. ebru diyor ki:

  sayın başbakanım allah rızası için izmir yedi ağır ceza mahkemesini incelemeye alın hiç bir tahliye verilmiyor dosya incelenmiyor konuşayı bırakıp direk tekif ediyor karşındakini dinlemiyor lütfen ilgilenin2

 18. ebru diyor ki:

  allah rızası için sesleniyorum tutuklu davaları devam edenlerede tahliye hepsinin piskolojiler bozuk başkan hakimlerin bazıları inanın inceleme yapmadan tekiff ediyor konuşturmuyorlar bile kendini bile savunma fırsatı tanımıyorlar allah rızası için inceleyen

 19. mustafa diyor ki:

  artık bütün umutlarımız hayallerimiz geleceğimiz 4. yargı paketine 4.kaldı inşallah inşallah bizler için hayırlısı olur.büyük bir indirim bekliyoruz…terör ve çocuk tacizciler hariç. tüm kader mahkumlarına ve ailelerine ALLAH sabır versin.

 20. mustafa diyor ki:

  sayın başbakanım 4. yargı paketinde çocuk tacizcileri ve terör hariç, af istiyoruz hiç olmazsa 5/10 sene indirim istiyoruz inşalah bu indirimi yaparsınız kiminin annesi,babası kiminin çocuğu kiminin eşi içeride ceza evinde olan mahkum kadar dışarıdaki ailesi de perişan.benim çocugum okula giderken hep diger çocukları imrendi nedenmi çünkü onlara hep okula anlelri göürüp getririyorlardı benim çocugumun annesi 5 yıldır ceza evinde .gesin şerefsizin biri evli bir kadını taciz etsin oda namusunu temizlesin sonra kadın 15/20 yıl ceza alsın kusura bakmayın ben bu adalete güvenmiyorum işte bu yüzden sayın başbakanımızdanadalet istiyorum siz sayın başbakanım ceza evi koşulları ne kadar zor bilirsiniz bu sebeple yuvalar yıkılmasın artık bizler içinde bir şeyler yapılsın teşekkürler

 21. fatos diyor ki:

  bakın sıze dıyorum arkadaslar sabır ya sabır sabır edın goreceksınız 4 duncu yargı paketındekı suprızlerı ben haber ızledım 3 ve 4 yıl ceza alanlar tutuksuz tahlıye olacaklarmıs az az az az cıkartacaklar baska caresı yok ceza evlerı dolmus tasıyor arkadaslar ranzalar yukmus mahkumların cogu yerde yatıyorlarmıs varmı boyle bırsey ya zaten zavalılar cekmısler cekeceklerı cezayı bunlar daha ne surunduruyorlar alıp alıp sokuyorlar nereye kadar sokacaklar anlamıs degılım esım ya dusunun arkadaslar alah kımseyı o dar kapı arkasında bırakmasın 4 duvar arasında esım le ben her gun telefonda gorusuyoruz acık ceza evınde oldugu ıcın hergun arıyor benı bakın dıyorkı burda aılesı olmayan mahkumların parası olmuyor bır paket sigara karsılıgında mahkumların ayaklarını yıkıyorlarmıs varmı boyle bırsey sız sız olun valaha mahkumların en zorda kaldıgı bırsey varsa para yemın ederım ben calısıyorum her ay esıme 250 her ay 300 napım esım boyle soyleyınce zorda kalmasın dıyorum boyle bırsey varmı devlet bu ınsanları barındırıyor ya baska hıc bırsey degıl yazık gunah herkesın karısı var herkesın colugu cocugu var ne bılım arkadalr ben cok uzuluyorum alah hepımızın yar ve yardımcıısı olsun allah hepmızın mahkumları sevdıklerıne kavusturmayı nasıp etsın sabır arkadaslar 1 ay ıcınde kara verılıp 4 duncu yargı paketı acılacak allaha emanet olun

 22. fatos diyor ki:

  arkadaslar hıc canınızı sıkmayın rahat ve sabırlı olun şu 4 duncu anayasa paketının acılmasını bekleyın bende sızın gıbı bekleyen bırıyım benım esım 2 senedır ceza evınde edırnede 3 sene 6 ay ceza aldı rahat 3 sene yatar demısler son 1 senesı kalınca edırne acık ceza evıne verdıler ama bıraz sabır arkadaslar bak ben aılemle kalıyorum yuvam dagıldı ama hıc dusunmuyorum benım 1 tane kızım var 5 aylıktı babası ceza evıne gırelı sımdı ıse 3 yasına esım 1 hafta ızıne geldı ınanın hıc babasına gıtmedı cocuk babasının baba oldugunu bılmıyorkı napalım arkadaslar sabır sabır sabır baska hıc bırsey degıl bu sey cıktı 15 bın kısı sartlı tahlıye esımede demısler yararlanıyorsun ama dava dosyan savcılıktan ceza evıne ulasmadı napım arkadaslar napım basa gelen cekılır bızlerde cekılıyoruz herseye care var ama bır ölüme care yuk sabır dua eksık etmeyın esımın sucu ıse arkadas arkadasları market soyuyorlar 4 5 kısı benım esımede demıslerkı sende bızım gozculugumuzu yapacaksın esımde yapardın yapamazdın yapmasan senı oldurecez tek care bu dıyerekten tehtıt sız sız olun arkadas cevresı bozuk esınız dostunuz cıktıgı zaman kı ılakı cıkacaklar rabbım sızın hepınızı sevdıgınıze kavustursun alah dert verıp dermanını aratmasın dua dua dua edın benım esım alahın ıznıyle cıkarsa bu sehrı bıle terk edecem ıst gıbı bıryerde yasamakmı asla

 23. enver demirağ diyor ki:

  lütfen sizlerden indirim yada af bekliyoruz sizlerden rica ediyoruz son olarak bir insani olarak sizlerden cevap bekliyoruz nolursunuz
  allaha daima sizinle olsun inş

 24. esra diyor ki:

  arkadaşlar bu hükümet af veya indirim veemeyecek bunlar sadece kendi menfeatlari için yasa değişiliği yapıp kck lıları bıracaklar. Bizl düşünen yokkk malesef bizler orda çürüsekte hiçbirinin umrunda değil

 25. erol diyor ki:

  Selam aleyküm ben 35 yaşında 2 Çocuk babasıyım ÇocuLar biri 4 diyeri 5 yaşında bundan 3 yıl önce iki komşum kavga yaparken biz olalay yerine doğru gittik ve insanlık yapalım dedik vatandaşlık görevleri varya hani doyarlı olalım varya hani işte ondan yaptık ama soçlu olduk bıraksana kim ölür kim kalır sanene demi ve iki godaman zengin iki garibi dövemedi ezemedi istediği olmadı düdüğü ötmedi ve ertesi gün karagola çağrıldım biri dediki erol beni pıçakladı deyeri kolumu kırdı deyeri kafama vurdu deyeri kolam sağır oldu dedi eeeee adamlarda para var haklı tabi çok şükür bizim buralardada para iş görür çünkü adam bana şunu dedi sana en az 4 5 yıl ceza aldıracağım de di ve aslı bulunmayan raporla sıvcı bey bize 4.buçuk yıl ceza verdi hani adelet hani özgürlük hani demokrasi hani insan hani vicdan soruyorum şimdi biz neyapalım burda 3 5 çakal devran sürecek 3 5 kişi altına araba ev alacak Olan garibe Olacak şim biz dağamı çıkalım sesimiz duyulsun veya insanlıktanmı çıkalım buyur burdan yak allah o hakimin ettiğini yanına bırakmasın amin

 26. burçin diyor ki:

  benım esım 25 kasım 2012 den beri yatıyor allah askına muhammed askına perişan oldu çıkartın su affı ne olur 4yargı pakettınde af beklıyoruz 5,10 senelıklere sesımızı duyun……:(

 27. rabia diyor ki:

  benim esim ceza evinde bu 4. yargı paketinde tahaddütlere vuracakmı bi bilginiz varmı 2 cocugumla ortada kaldık ne olur yardım edin sesimizi duyun içeri girenler zaten hep fakir olanlar zenginler niye girmiyo adaletmi bu ya yeter artık bizimde yüzümüz gülsün ya yeter sevgili başbakan artık sesımızı duy

 28. damla diyor ki:

  4 yarfı paketi nezaman açılakcak açıldımı açılmadımı hiç bilmiyorum benim kocam 5 seneden beri yatıyor daha 6 senesi var vuruyormu vurmuyormu bunu ögrenebilirmiyim cvp yazarsanız çok sevinirim saygılarımla.

 29. yasemin diyor ki:

  herkese günaydın arkadaşlar umarım arbbim tüm boynu bükükleri güldürür zaman zaman takılıp okuyorum üzülüyorum feryatlarınıza inşallah dilekleriniz kabül olur

 30. yesim diyor ki:

  arkadaşlar ben inanıyorumki bizm başbakanımız merhametli dindar ve adaletlidir4 yargı paketinde belirli suclara kader mahkumlarına af verecek ben buna içtenliklen inanıyorum sizlerde inanın benimde bir yakınım borctan dolayı ödemedi kamu davasından adam öldürmüş gibi ceza aldı ve dosyası yargıtayda belki onanıp gelecek kadın kendini savunamadı çünki üstelik kendi gidpte teslim oldugu halde aylarca 2 evladı sefil oldu ama ben adalet bakanımıza ve başkakanımıza sonsuz güveniyorum bu tür davalarda düşme olacak alacak verecek kişiler arasında içra dayrelerinde çözülmeli agır cezalarda agır hapislerlend egi hakimin kasıtlı verdiginede cezaya eminiz çünki sözlü olarak sizi başbakanımıza şikayet edecem demesinden alınan bir ceza bu allah başkanımıza uzun ömür versin arkadaşlar afı verecek buna emin olun başbakanımızı çok seviyorum çünki merhametli dindar ve çocuklara önem veren bir bakanımız

 31. osman diyor ki:

  sayın Başbakanım nolur bir af istiyorum benim babam cezaevinde nolur yardım edin bize madi durumumuzda yok . Yok benim gibi babası cezaevinde olanlara yardım edin

 32. kader yelız cakır diyor ki:

  su 4. paketmı afmı artık neyse cıksın artık ya ne bu bırturlu acıklanmadı yeter yorulduk artık ıcerdekıler akıllanmıstır artık cıksın artık su af
  bıızlere bır soru hakkı tanısmıssını guzel sorumuzun cvbnı verırsenız dhada mutlu olucaz bılgı ıstıyorum ya lutfen

 33. ceren diyor ki:

  öyle umut edıyorum kı bır gun her şey cok guzel olacak

 34. MUSTAFA ÇAM diyor ki:

  Hasmel kader 2001 yılında iki arkadaşım kavga ederken ayırmaya çalıştım biri öldü. Tanık iken Sanık durumuna düştük ve adam öldürmekten hapis yattık ve hüküm yedik. Kendimi korumak için ceza evinden çıktıktan sonra silah taşımaya başladım ve yakalandım.Kimseye silah çekmedim,kimseyi tehtid etmedim ancak hükümlü olduğumuz için 20 ay hapis cezası aldım ve 13 ay 21 gün tekrar Ceza evine gireceğim,böyle adalet olur mu ? Doğuda herkes keleşle gezerken Biz Batılıların suçu nedir ?

 35. feray diyor ki:

  sayın bakanım ALLAH rızası için 4.yargı paketini çıkartın artık benim kızımda 2yıl oldu yatalı hiç bir şikayeti yokken neden bu kadar son bir yılı kaldı inşallah bu yasadan yararlanır ben tek başıma yetim büyüttüm ne olur duyarlı bakın sizide ALLAH çocuklarınızı bağışlasın ben bir anne olarak hayatımı feda ettim çocuklarım için yaşıyorum 18 yıldır hayat mücadelesi veriyorum hiç gelirim yok kızımada para veremiyorum herşeyleri para cezaevinde inşallah kızıma kavuşurum tüm cezaevindeki suçsuzlularıda aielelerine kavuştursun inşallah SAYGILARIMLA….

 36. bertal diyor ki:

  kamu davalarından davacı veya suçlu olmadığı halde gereksizce ceza alanlara da kısmi af gelse mağdur ailelerin de yüzü gülse 4. yargı reformuyla…

 37. yasemin diyor ki:

  AİLELER BİR ARAYA GELSİN,GENEL AF İSTİYORUZ

 38. seda diyor ki:

  sayın başbakanım çıkan 3.yargı paketinde basın yayın yoluyla işlenen cezalara 5 yılaf verdiniz 4.pakette ise kck lılara af vericez diyosunuz bunlar insanda diğer insanlar ne ozaman inşallah bu pakettede öyle birşey yapmazsınız sizegenel af verin demiyorum bari 5 sene hükümlü olanlarada verin genel af istemiyorum neden diceksiniz bu af bizimtürkiyeye yaramaz terör var tecavüz var taciz var genel af olsa yinne bunlar durmucak yine devamedicek nolurşu paketiçıkartın

  • ceylan diyor ki:

   öncelikle hepimizin allah yardımcısı olsun bende arkadaşıma katılıyorum af verilmiyceini sayın başbakanımız söyledi ama 4 üncü pakette 5 yıl ile 3 veya 10 yıl diye söylentiler duyuyoruz inşallah gerçektir ve sayın başbakanımız bu konuda tüm kader mahkumları ve aylelerini düşünerek bizlere yardımcı olur saygılarımla

 39. nerminsusim diyor ki:

  yeter artık çıkacaksa cıksın af dayanacak gucümüz kalmadı hergün alamaktan gözlerım harap oldu olumun cocugu hasta sizlerden af bekliyoruz sayın basbakanımız ve cumhur baskanımız duyun sesımızı af ıstıyoruz cocuk larımız curuyup gıdecek gencecık fıdanlar kuruyup gıtcek cocuklar babasız boynu bukukmu kalacak bır fıdanı yetıstırmek okadar zorkı bu yetısmıs fıdanlar sımdı dört duvar ıcınde demır parmak ların ardında cürüyor bunların cürümesını ıstemıyoz af istiyoruz aff af af af af istiyoruz

 40. ahmetistanbul diyor ki:

  s.a arkadaşlar,öncelikle alllah herkesin yar ve yardımcısı olsun… sayın başbakanımız cezaevinin ekmegini aşını,kokusunu,havası,hasreti, yaşayan ve en iyi anlayanlardan biridir,ceza evinde hiç bir tanıdıgım olmadıgı halde, o ailesine anasına,babasına cocoguna kardeşine yavrusuna hasret kalmış insanların kavuşmasını önce ALLAHTANN sonra sayın başkbakanımızdan diliyorum. yüce yarabbim afffedicidir bagışlayıcıdır kulunada bu yakışır

 41. kadir diyor ki:

  sayın adalet bakanım,adam öldürmeye teşebbüs diye bir ceza var,yaralama olan cezaya hakim adam öldürmeye teşebbüs cezası veriyor,birde sanık benim,bana ağır tahrik indirimi veriyor,yarı oranında,hem beni haklı görüyor,hem de cezayı üst sınırdan veriyor,küçük çakı parçasıyla yaralan maktül de hiç bir organ kaybı yok,his kaybı yok,bir insan adam öldürmek istese öldüremez mi,böyle benim gibi çok mağdur olan var dosya yargıtay da şu an, en azından beş yıla kadar olan cezalara daha önceden kişinin sabıkası yoksa pişman olmuşsa cezalara af veya ertelensin,sayın bakanım hakim ve savcılar göreve başlamadan önce en az 6 ay cezaevinde kalsınlar staj yapsınlar,saygılarımla….

 42. Deniz diyor ki:

  Ya Allah rızası için af çıkarın…………….

 43. hanife diyor ki:

  bu af işi ocağa kaldı dediler hala bekliyoruz nezaman çıkıcak bu af bilgisi olan varsa paylaşssın allah rızası için

  • elif diyor ki:

   af vermesinler doğru dürst yargılansınlar içerden yatanların çoğu suçsuz olduğuna inaniyorum çünki bendei bende adletsız yargının bir mağduruyum 12yıl ceza verdiler bana hiç bir şeyde de haberim yoktu

 44. seçil diyor ki:

  arkadaşlar allah hepimizin yardımcısı olsun.bakın ben inanıyorumki mutlaka bir af çıkacak.çünkü her an her dakika bu af haberlerini dinliyorum ve televizyondan gelişmeleri izliyorum.mutlaka birşeyler olacak.benim eşimde basit bir yaralama suçundan 8 sene ceza oldı ve 3 ay oldu gireli.inanın hergün kahroluyorum.6 yaşında bir oğlum var ve babasını hergün soruyor.allah çok büyük dua etmekten başka çaremiz yok.

  • ebru diyor ki:

   allah aşkına 15 aydır tutuklu nişanlım silahla yaralamadan başkan daha konun ne olduğunu bilmiyor adamı öldü zannediyor yaralı kalmasına rağmen şuan hayatına devam ediyor sakat değil topal değil mevsi müdafa var bu mu adalet bu mu insanlık çekecekleri cezayı cekiyorlar zaten.birde aff bu aff hükümlülülerin yanısıra tutuklular uzun yatanlar niye faydalanamıyor başkanın ukala tavırları dinlemeden tekifleriii bu yanii

 45. Mehmet badı diyor ki:

  Benim abim 3 senedir olmayan bir suç’tan dolayı yatıyor. Ve artı askeri ceza evinde, acaba nasıl bi işkencelerden geçiyor, benim rüyalarıma giriyor ben ağlar beni teselli ettiğini görüyorum, ve onu çok özlüyorum annem hasta babam yaşlı hiç bakanımız yok , bi abim vardı oda artık yok onu siz yani bizim yanımız’da olan adalet aldı elimizden :( birazcık Allah korkusu varsa Allah rızası için af verin bırakın artık abimi ve abilerimi :( :( :( :( :( :(

 46. h.ibrahim diyor ki:

  arkadaşlar şu an açık czai.k.dayım 1hafta önce eşim vefat etti.4yaşında bir kızım ve 14 yaşında bir oğlum var gerçekten mağdurum 75yaşında yaşlı babamın emekli maaş.yaşıyan bir annem var bu durumlara karşı 19 aya yakın bir cezam var önce allahımdan sonra da sayın devlet büyüklerimden bizlere tüm cezaevlerinde bulunan tüm insanlara son bir kez şans verse cezalarımızı varklı şekillerde bitirmemize olanak sağlasalar enazından tövbe eden insanlara bir şans verin lütfen

 47. yunus diyor ki:

  slm ben insalık adına diyorum lutfen birkeze masusu af olsun hata insan yapar ceza alah versin bizim suçumuz ne acı çekiyoruz af istiyorum insanlık adına
  ,

 48. hamit diyor ki:

  2005 te bi tırafik kazası geçirdik davacı yok kamo davadan bana 3 yıl ceza gelmiş acaba 4. düncü paketen bana bi faydası dokunurmu bilen varsa bana bi cevap yasın teşekürler

 49. ahmet diyor ki:

  bence adam öldüren hariç herkeze korkutucu infaz vererek yargı devlet af çıksın isterim iftiraya kurban giden çok insan var.

 50. adem diyor ki:

  4 cü yargı paketının onaylanması binlerce evin mutluluğu demek ve binlerce kişinin özgürlüğüne kavuşması demektir.bu aftan en çok mağdur vede çaresiz insanlar çok mutlu olacaktırlar, umarım bu yeni yargı paketi çıkar…

 51. hasan diyor ki:

  cezaevleri dolup taşıyor herkesi ölüme terk etmişler hakim önüne gelene kırk sene atmış sene seksan sene vermiş bu adamlar bu kadar yasıcakmı acaba hepsi anasına babasına çoluğuna çocuğuna hasret gidecek bu insanlara bir şans verilmesi lazım nolur bu insanların ailelerinide düşünün onlar napsın çocukları ya baba hasretiyle onların hayaliyle yaşıyoruz bu çocuklardan topluma yararlı bir nesil beklemeyin bu çocukların özgürlügünü elinden alıyorsunuz okulda dışlanıyorlar arkadaş arasında itiliyorlar bu çocukların piskolojisi nolacak kinle nefretle büyüyorlar dışarda insan kalmadı nolur af istiyoruz babalarımızı yanımızda istiyoruz bizi nolur sevindirin boynu bükük bırakmayın bizlerede bir şans verin af af af af indirim çıksın şu yasa artık

 52. cenk diyor ki:

  herkesi allahım bır an öcesevdiklerine kavuştursun

 53. ezgi diyor ki:

  benim eşimde yarı açık cezaevin de trafik kazasından dolayı 6 ay verdiler yatarı 4.5 ay bu 4 yargı paketi kimlere yarıyo arkadaşlar beni bi bilgilendirirseniz çok sevinirim

  • Hidden Name diyor ki:

   Ezgi Hanım, 4. yargı paketi çıktığında eşiniz dilekçe verecek ve denetimli serbestlikle çıkacak gibi gözüküyor.

 54. Bahadır diyor ki:

  Slm Rabbim herkesi sevdiklerine kavuştursun ama lütfen fazla umut etmeyin sonu hüsran olur kendimiz ettik kendimiz buluyoruz ak parti af çıkartmaz çıkartsada altına bir kaç madde ekler kimse faydalanmaz hiçbir parti halkıyla bu kadar dalga geçmemiştir bunlar ne yapacaklarını bilmiyor yasa çıkarıyor sonra geri çekiyor 3.yargı paketini hatırlayın sadece 1 örnek hagb askeri suçlarında kapsıcak diyen bunlar deyilmi Genelkurmay’a TSK ya karşı çıkan insan haklarına aykırı dediler askerde faydalanacak dediler son saniye sürpriz asker faydalanmasın kararı aldılar bunlar sadece ŞHOV yapıyor bu adamlara oy verdiğim ellerim kırılsın Allah beni kahretsinki bunlara oy verdim ve sanki babamın partisi gibi birçok kişiye resmen yalvardım çoğunu ikna edip oy verdittirdim Başbakan’da cezaevinde yattı ama halden anlamıyor ama ben halkım adına diyorumki KESER DÖNER SAP DÖNER GÜN GELİR HESAP DÖNER sizi ALLAH’A (cc) ye havale ediyorum ak parti

 55. nazlıcan diyor ki:

  affffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff iştiyorüz ne olur

 56. tanju diyor ki:

  BÜTÜN MAHKUM AİLELERİNE ALLAH,TAN SABIR BİRAN ÖNCE AF ÇIKMASINI İSTİYORUZ. BENİM KARDEŞİM KAMU DAVASINDAN 24 SENE ALDI.6 SENEDİR CEZA EVİNDE AİLE OLARAK PİSKOLOJIK SORUN İÇİNDEYİZ EVET DİYER ARKADAŞLARIMIN DEDİĞİ GİBİ BENİM KARDESİM ŞUCSUZ BÖYLE BIR YARGILAMA BİZE VE TÜM MAHKUM AİLELERİNE ZOR.KAMU. BEN DEYİLIM SADECE BİZ TÜM TUTUKLU AİLELER OLARAK SUÇLU YADA SUCSUZ HERKEZ HATA YAPAR.AFF.

 57. nuran diyor ki:

  bızım kardeşomızı çok ozledım burda sevıly esra sumeyra hepsı daha sayamadık larımız var o rakadaşımız çok sevıyoruz adı ercan erkek arkadaşımız bızım ıçın çok deyerlı ama bır ıftıra yuzunden 8 4 ay aldı 3 2 sını yatacak 5 yıl 4 ay yatacak ama çıkartın şu aFI BEEEE BAŞBAKINIMIZ GIVIRMIYAYIN EVET HAYIR OYU YAPTIK EVETDE BASTIK AMA SIZ YAPRINIZA BAKIN

 58. huseyin diyor ki:

  sayın başbakanım sayın adalet bakanım denetimli serbestlik 2 yıl olsun.magduruz.lütfen af istiyoruz.devlet babadır büyüktür affedicidir.sayın büyükler af istiyoruz.duyun lütfen sesimizi.

 59. ali pehlivan diyor ki:

  sayın basbakanım çıkacak yargı paketinde 2 yılı oan bir kişinin 1 yılı kapalıda kaldıktan sonra 1 yılını acıkta mı yoksa denetimli olarak serbest mi bırakılacak.

 60. melek diyor ki:

  4.yargı paketi diğer paketler gibi aldatmaca olmasın,Allah rızası için kamu davalarını affedin,5 yıla kadar olan cezalara af istiyoruz.GENEL AFFI herkes bekliyor,bitsin artık sevdiklerine kavuşmak isteyen,pişmanlık duyan,suçsuz yere yatan insanlar varrr,lüffen DUYUN SESİMİZİİ….

 61. isyankar diyor ki:

  arkadaşlar allah herkesi sevdiğine ailesine kavuştursun.allah içerdekilere sabır versin.inşallah ocak ayında herkes sevdiklerine kavuşur hatasız kul olmaz herkes hata yapa bilir önemli olan bir daha tekrarlamamak eminimki büyüklerimiz bu mağdur olan aile lerin sevindirecekler ve bunu adalet bakanımızdan bekliyoruz..

 62. CEYLA TUĞÇE ERDEM. diyor ki:

  SAYIN BAŞBAKANIM.GÖRÜLDÜĞÜ ÜZERE BEN GİBİ BİRÇOK İNSAN 4´CÜ PAKETİ BEKLİYOR. YILBAŞIN,DAN SONRA AF ÇIKABİLİR CÜMLESİNİ AÇIKCASI BENDE DUYDUĞUMDA. YÜREĞİM SEVDİĞİME KAVUŞMAK İÇİN BİR KUŞ GİBİ HEYECANLANDI. İŞALLAH BEN VE BUNCA MADUR İNSANIN HAYALLLERİ SİZİN VE MİLLET VEKİLLERİMİZİN KARARLARI İLE HAYIRLARA VESİLE OLMASINI TEMENNİ EDER KUCAK DOLUSU SAYGILARIMI SUNARIM….AF İSTİYORUZ.RİCA EDİYORUZ… ANTALYA/TÜRKİYE…

 63. duygu diyor ki:

  Sayın Başbakanım ve saygıdeğer milletvekilleri sizlere sesleniyoruz artık duyun sesimizi,ya böyle birpaket çıkacak diye herkesi heveslendirmeseydiniz yada biran öncebizlerizi sevindirin eşleridostları kardeşleri anne babalarına kavuşturun sizden tek ricamız budur

 64. mustafa gökdag diyor ki:

  4 yargı paketi çıksın bıktık artık 16 yıldır ceza evi kapılarından beklemekten bıktık acılar içinde acı yaşadık benim kardeşim babasını göremedi annesini göremedi 30 yaşında eşi oldü göremedi şimdi bir oglu var bari onu görsün çünkü ogluda hasta kas erimesi var inanınkı çok acı içinde acı yaşıyoruz 4 cu yargı paketi inşallah bir an önce çıksında bari özgür babasını görsun bu fani dünyada

 65. mustafa mavili diyor ki:

  Benim arkadaşım 15 yıldır asker firarisi, ve kimlik çıkartamadı, hastalandı bacakları oynatırken inliyor artık geçen ziyaretine gittim evden çıkamıyor, 8 kez askeri hapse koydular sırf askerlik yapmadı diye, evlenemedide çünkü askerlik yapmadı diye kızlar istemedi onu, başka bi suçuda yok 4ncü pakette mükerrer firar suçuna ceza olmayacakmış bir ceza yatan askerlikten muaf olacakmış bekliyor garibim, biz ona yardım edecez arkadaşları olarak ama şimdi yardım etsek bi işe yaramaz ki kimliği yok yakalatsak diyecemde zaten polisler biliyor almıyorlar onu jandarmada bi kez gözlartına alıp buna çürük veririler sürünsün diye bırakmış. sizin bahsettiğiniz cezalar suçlar çok insani değilmi evlenip barklanmış çocuklarınız olmuş herkes yatsın sadece asker firarilerini bıraksınlar başörtüsüde yasak olsun bence bir yapamadıkları bu asker kaçaklarına af onlar yapamazki ama.

 66. hasan diyor ki:

  babam 5 aydır ceza evine yeni girdi ve 18 sene gün aldı ben 23 yaşında olacam çıktığında böyle adelet olmaz suçsuz yere babam orda yatıyor bir telefon konuşması yüzünden katillere bu kadar gün vermiyorlar ben buna karşı çıkıyorum ve indirim af istiyoruz biz çok zor durumdayız geçimimizi sağlıcak kimse yook annem hasta kardeşim ufak ben daha 11 yaşındayım elimden ne gelir nolur af çıksın suçsuz yere yatanlar çıksın af istiyoruz

 67. Pelin EKEN diyor ki:

  Çevremizde daha önceden cezaevinde yatmış çok insan tanıyoruz oturup onlarla konuşuyoruz çok pişmanlar ve şimdi ki akılları olsa böyle bir şeyi asla yapmayacaklarını söylüyorlar Allah’a dua etmekten başka bir şey yapamıyorlar aileleri ortada bir af verin ve hakedenler çıksın haketmeyenler zaten içerde kalır.

 68. cengiz çobanoğlu g.antep diyor ki:

  Sayın Başbakanım.
  Geçmişte yaptığımız bazı cahilce suçlardan dolayı 23.5 sene cezam geldi ve geçmişte yaptıklarımdan dolayı çok pişmanım inanın ki şuan ki aklım olsa karakolun önünden bile geçmezdim. 4. yargı paketinde inşallah bir af olayı vardır.4 çocukla eşimi nasıl bırakır da gider 23.5 sene yatarım? Ne olursunuz bir af verin insanların aklı başına gelmiştir.

  Saygılarımla Cengiz ÇOBANOĞLU.

 69. eminengin diyor ki:

  eşim kamu davasından yatıyor 8 sene oncekı olay 16 yaşındaydı askere gıttı evlendı ıkı yaşında cocugumuz var ansızın alıp goturduler sıcılıde temızdı it kopuk olsa iyi oldu akıllanır dersın 26ay hukum yedi 3.paket varmış 12ayı af oluyoo 14 ay yarın tam 3ay oluyoo yatıyoo 3aydır 11 ay kalıyoo 4.paket cıkıcak diyolar konuşuluyo da takıp ediyorum ama nıye bukadar yavaş işliyo herşey kımse haketmedı ve bızım gıbı cok var kamu olayı ve seneler snra hayatını düzene sokmuşken alınıp koguşa tıkılıyolar benım eşimde haketmedi madem cıkmıcak hemen 4.paket nıe paylaşıyorsunuzz cıkınca paylaşılsaydı yazııkk yaaa bız aileler hergune uyandıgımızda tv de varmı bir haber nette varmı pisikolojımızı bozuyosunuz bıde eşim ve eşim gıbı mahkumları düşünün eşimi her hafta gıttıgımde 4.paketı beklıyoo inşş cıkıcam dıe dualar edıyoo gunahtır yazıktır DİLERİM SESİMİZ DUYULUR HIZLANIR 4.PAKET benım cocugum babasını yollarını gözlüyoo ikinci bir şans verılebılırdı eşime ALLAH butun ailelerin yardımcısı olsun :(

 70. rafet diyor ki:

  cumhuriyet tarihinde her on yılda bir af verilmiş. ama 13 yıldır tık yok. af vermiyorsanız ceza indirimine gidin.

 71. rafet diyor ki:

  kamu davalarında zarar gören yok. kamu davaları affedilebilir. herkese genel af olmasını istiyorum. ama genel af vermiyorsanız bari beş yılın altındaki cezalara af verin.

 72. rafet diyor ki:

  2 yıl 11 ceza aldım daha önce 3 ay cezaevinde yattım. daha ne kadar yatmam gerekiyor.

 73. elifnaz onan diyor ki:

  allah bütün cezaevinde yatan ve onları bekleyenlerin yardımcısı olsun.Haksız yere , boşu boşuna eşim 7 aydır cezaevinde yatıyor. 2 kızım ve benim yaşadıklarımı ancak çeken anlar.devlet büyüklerimize sesleniyorum; artık yeter oyaladığınız 4.yargı paketini. bir an önce çıksın ve gerçekten haksız yere ceza alanların yüzü gülsün.bizlerde mutlu olalım.

 74. burçin diyor ki:

  AFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF YETERRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR YAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA YUVAMIN ISIGI YANMIYOR SOBAMIN BASCASI TUTMUYOR OCAKTA AŞIM PİŞMİYOR AFFFFFFFFFFFFFFFFFF

  • memo diyor ki:

   burdan 4.yargı paketini hazırlamak üzerine seçilmiş yetkililer başta siz başbakan cumhurbaşkanı ve bütünmilletvekillerine sesleniyorum bu kadar insan yazıyor ediyor çiziyor bunları görmezden gelemezsiniz sonuçta siz halkın sayesinde orada bulynyyorsunuz ortlama 130 000 hükümlü ve tutuklu sayısı var cezaevlerinin kapasitesi 75 000 neredese iki kişi bir yatakta yatıyor siz bunları için bir çözüm üretmeycekmisiniz gidin anket yapın şuan her on kişiden 7 ceza indirimi istiyor on kişiden 2 side genel af istiyor bunlar ihtiyaç olmasa bu kadar talep edilmezdi lütfen dağılan yuvarın birleşmesinde birazcık olsun destek verin benim babam cezaevinde diye orta öğretimden okulu bıraktım benim gibi yüzbinlerce insan var artık bir çözim bekliyoruz

 75. metin diyor ki:

  sayın arkadaşlar devletimiz öyle bir af çıkarsınki gercekten hak edenler dışarı çıksın ve 2013 yıllında en düşük ceza 5 yıl olsun bende yattım ceza evinde ne olduğunu çok iyi bilirim

 76. hatice diyor ki:

  kardeşim 15 yaşında içeri girdi 1seneyi aşkın içerde yaptığı suç yaşına uygun olmayabilir ama kızın ailesi para için tuzağa düşürmüş bizde bir lüks daire 150.000 istediler benim kardeşim şuan içerde ama o insanlar hala dışarda bu adalet mi? Eğer bir adalet varsa bizde istiyoruz bari bunda yüzümüz gülsün gencecik kardeşlerimiz orda yok olmasın af istiyoruz şimdiye kadar yattıkları onlara yeter onlar hataların farkına çoktan vardı ve binkere pişmanlar orada giderek suça sürükleniyolar lütfen genel bir af istiyoruz….

  • melek diyor ki:

   benımde dugunume 5 ay kala evımızı herseyımızı almısken 7 sene sonra ansızın ıcerı alındı nısanlım onceden yasamıs oldugu bu davadan dolayı kamu bırakmadı allahım benım ve herkezın yar ve yardımcı olsun bıan once tez zamanda kavustursun sevdıklerımızı bıze

 77. meryem diyor ki:

  yeter artık bu kadar tutuklu olanlar haksızda dışardaki vatandaşlarmı haklı canımızı yaktıgınız siler önce dışrdaki olanlara bakın yapanmı suçlu yaptıranlarmı AF İSTİYORUZ

 78. metin diyor ki:

  arkadaşlar bakın ben bir hata yaptım aman sız düşmeyın ben sene 2005 yılında maltepe köprünun altında aracımla geçerken baktım biri yerde uzanıp kalkıyor sağa sola bakıp duruyor ben 20 metre kadar geçtım vicdanım el vermedı durdum baktım adam yaralı ben aldım hastahaneye yetiştımeye göturdum polis ifademı aldı ben anlattım benım numaramı aldı son baktı 2 saat sonra beni hastahaneye çağırdı ben sarıyerden tekrar kartal hastahanesıne geldım baktımki 8 kişi beni bekliyor meyer polismiş savcılık bana cezaevi yolu verdı ben 120 gün tek koğuşta yattım kafayı yedim televzıyon yok kimse yok ben ne yaptım iyılığimin karşılığı bumu ya hanı adelet iş yerimi kapattılar gençliğim elde gitti ama beni 5 sene 3 ay yatırdılar adalet bu işte sonra vuranı buldular bana sana çok haksızlık ettık sadece bu ya adaletınızın ne yapım şerefsizlik bu işte ne insanlar yatıyor boş yere kardeşim ver bir af ne olacak allah belanızımı verecek adıler

 79. oğuz diyor ki:

  devlet beş para etmez kurallarla yönetiliyor mantığa sığmayan şeyleri muhattap alıyolar o yüsden insanlar boş yere hapis yatabiliyor allah buna sebep olanların cezasını versin…AF İSTİYORUZZ AFFFFFFFFFF

 80. amine diyor ki:

  benim eşim de cezaevinde 2005 yılında bir yaralamadan dolayı ceza aldı 40 gün cezaevinde kaldı çıktı ve aradan 7 yıl geçtikten sonra şimdi yine cezaevinde.Çocuklarımın ve benim suçumuz ne olan bizlere oldu çocuklarım hep babasını soruyorlar onların günahı ne.Artık genel af istiyoruz birileri lütfen sesimizi duysun.

 81. eyy hayat diyor ki:

  BAKIN SEVGİLİ İNSANLAR !
  EVET BENM EŞİMDE İÇERDE EVET O DA SUÇSUZ YERE GİRDİ VE YİNE EVET 4. YARGI PAKETİ ÇIKSIN AMA TERÖR SUÇLULARINA DEĞİL . ÇOK ŞÜKÜR ALLAH’A EŞİMİN GİRİŞ SEBEBİ SADECE HAKKINI ARAMAKTI. TAMAMEN BAŞKA ŞEREFSİZLERİN YÜZÜNDEN. AMA TERÖR SUÇLULARINA KESİNLİKLE GELMESİN . BİRŞEY İSTERKEN ADAM GİBİ İSTEYİN . NE GEÇMİŞTE NE DE ŞİMDİ HİÇBİR YARGILAMA HAKKIYLA YAPILMADI. BUNDAN SONRA DA OLACAĞINI SANMIYORUM . O KADAR ÇOK EKSİKLERİMİZ VAR Kİ; SUÇLU KATEGORİSİNDEKİ ADAMA SORMUYORLAR YA KARDEŞİM SEN BUNU NİYE YAPTIN ONLAR SANA NE YAPTI Kİ SEN DE BUNU YAPTIN DİYE . EVET KİMSE SEBEPSİZ BİRŞEY YAPMAZ. AMA DEDİĞİM GİBİ TERÖR SUÇUNDAN GİRENLER HARİÇ… O ŞEREFSİZLERİN HİÇBİRS ŞEY SAVUNMA HAKLARI YOK BENCE …
  HAKİM SAVCI KARISIYLA YA DA KOCASIYLA EVDE KAVGA EDER HINCINI MAHKEMEDEN ALIR . TÜRKİYEDE İŞLER BÖYLEDİR. YA DA DAVACININ TANIDIK SAVCI ARKADASI VARDIR YA Bİ RİCAYA BAKAR YADA SADECE DUYGUSALLIĞA … TV’LERE ÇIKIP NUTUK ATMAK SİYASİLER İÇİN KOLAY MİLLET TE ONLARA KANIP DURSUNLAR BAKALIM HERKES AMA HERKES KENDİ MENFAATİ İÇİN OLMAZSA KILINI BİLE KIPIRDATMAZ.
  SÖYLEYECEĞİM ŞU Kİ ALLAH’A İNANCIMIZ TAM OLSUN . TEVEKKÜLÜ ONA BIRAKALIM. ÇÜNKÜ KADERİMİZ DE NE VARSA ONU YAŞIYCAZ. MUTLAKA AMA MUTLAKA HER ŞEYİN Bİ ZAMANI VARDIR.EĞER Bİ TAKIM ŞEYLER YAŞANACAKSA BUNDAN KAÇAMAYIZ. ALLAH SEVDİĞİ KULLARINI DÜNYADA SINARMIŞ. BUNU BİLEREK HAREKET EDİP ONDAN İÇTENLİKLE MAĞFİRET DİLERSEK ALLAHIN İZNİYLE HAK TECELLİ EDECEKTİR. YOK HAKİM SAVCI YOK GARDİYAN YOK YASA BUNLAR BOŞ İŞLER.. ALLAH OL DERSE HERŞEY OLUR . UNTMAYIN … RABBİM HAKLI HERKESE TEZ ZAMAN DA HAYIRLI KAPILAR AÇAR İNŞALLAH… HAYDİ ALEYKÜM SELAM …

 82. yusuf yanbulyu diyor ki:

  Ben sade bir esnaf dım ilimizde 1999 yılında deprem oldu ilçemiz adliyesi yıkıldı adliye binası kıraya cıktı kira sahibi benim hasmımdı savcıları hakimleri üzerime sürdü benim dededen babama babamdan ağabeyime intikal eden bir arazimiz vardı bu araziyi dede yadıkarı diye aldım1992 yılında maliyeye vergisini verdim tapulama olmadığından köy senedi ile aldım bu hasmımın akrabası olan bir şahıs bu şahıs erion esrar karapara aklayan bir şahıstı benden bu araziyi kendisine satmamı istedi bende satmadım sen neden satmadı diye savcıları hakileri üzrime saldırdı bu arazi üzerine 1993 yılında bir ev bir ahır yaptım 100yıllık mevvalar mevcut 50 yıllık fındık bahçesi ve ceviz ağaçları var bu arazide her şey mevcut bu arazinin mıntıkasını hududunu değiştirerek orman oldu bu adaletsiz hakim ve savcılar bu araziyi niye bu erioncuya satmadı diye bana bu araziden işgal ve faydalanmadan dolayı 10 adet dosya hazırlıyarak suçu coaltarak bana bir dosyadan 2yıl 15ay ceza verdiler hakim benim şahitlerimin ifadelerini yazmıyor azarlıyor sonra yine cağırıyor kendi dediğini yazdırıyor bende bunları takibe aldım savcıyı adliye sahibi tiflise nataşaya götürüyor bende şikayet ediyorum savcıyı derhal alıyorlar hakime de hakimi ret verdiriyorlar bende aynısını yaptım hakim dosyalarımı birleştirdi 9 dosya birleşti bundanda 10 ay hapis aldım oldumu 49 ay bunu yattım geldim işimi yine düzeltim bir kaymakam gönderdiler bu şalvarlı gurubundan ben iş yeri aştım fındık alım satım ve zahire işi yapıyorum şalvarlı gurubu kaymakamı benden bir muhtar aracısı ile 30.000tl rüşvet istiyor diyorki vermese parayı evini başına yıkıcağım gök kupeyi başına yıacagım der bebn bunun dugru olup olmadıgını ögrenmek için kaymakamın yanına gittim beni üç gün kabul etmedi üçünçü gün siktir etti bende şikayet ettim sen nasıl şikayet etin diye beni adliyeye hapsettirdi telefonlarıma el koydurdu evimi ahırımı bahçemi söktü 2 adt kapı köpegimi öldürdü 3 arı kovanımı öldürdü suç duyurularında bulundum ama sayın başbakan yargılanmasına musade etmedi ben oldun iftiracı hakkımda 20 tane dava var bunlardan ona yalkını sonuçlandı para cezası hapis cazaları yedim bu kaymakam da devletler arası yolsuzluka karışan akmanlardan şalvarlı gurubundan iş yerimi soydurdu faillerin mobese de foturafları belli ama bulunamıyor bulmuyorlar bir evim daha vardı onu da kundakladılar bunu failide bulunmuyor beni yerle bir ettiler keşke istedikleri parayı verse idim kasamdan alacak senetlerim gi,tti alacagımı alamıyorum borcumu veremiyorun siresden kalp amal,iyatı oldum perişan oldum bunların adaleti bu arkadaşlar bunlarda birşey beklemeyin .selamlar

 83. mustafa diyor ki:

  oğlum 4.5 yıl taksirli suçtan ceza aldı.13 ay cezaevinde yattıkdan sonra aile davadan vazgeçti ve oğlum dışarı çıktı.askerliğini yaptı.bir düzen kurdu.5 yıl sonra yargıtay kararı onadı ve kalan cezasını çekmek için tekrar cezaevine gitti.düzen diye birşeyimiz kalmadı.sayın başbakanım sayın adalet bakanım sayın yargıtay bumu adalet sizce.önemli olan gençlerimizi topluma kazandırmak değilmi.kamu denen şey bu kadar adaletsizlikmi

 84. mehmet diyor ki:

  5 yıl altı cezalara af istiyoruz.taksirli suçda aile affetmiştir ama lakin kamu davasıymış devlet affetmiyor.bu nasıl adalet.

 85. murat diyor ki:

  3 ncü yarğı paketinde umutluduk 5 yıl altı cezalar erteleme 3yarğı paketi gibi bu da bir aldatmaca olmasın 4 yarğı paketinde allah rızası için artık bir şeyler yapın sayın başbakanım sayın adalet bakanım

 86. duygu diyor ki:

  gerçekten yeter devlet bi insanın yakasına yapıştımı bırakmıyor adam yaralamadan içeri giriyorlar cezaevine gönderip 6 ay yatıp çıkarıyorlar ama 4 yıl sonra tekrardan kesilmiş ceza gelir mi 3 yıl insanın özgürlüğü nerde BİZ GERÇEKTEN TÜRKİYE DE rahat ve özgür insanlar değiliz hak adalet bu değil eşler yuvalarına dönsün artıkk AF ÇIKSIN İNSANLARI UMUTLANDIRIP SONRADAN YOK ETMEYİİNNN BAŞBAKAN AÇIKLAMA YAPIYOR İÇERDE OLAN MAHKUMLARA BAKACAM DİYORRR HAYIR BAKMIYORR PARASI OLMAYANI EZİP YOK EDİYORLAR HAL VE DURUMLARI GİT GİDE KÖTÜYE GİDİYOR DIŞARI HAYATTAN SOYUTLAŞTIRMADAN TOPLUM İÇİNE KAZANDIRMALARI GEREK…

 87. mahir_derman_62 diyor ki:

  selam ben 2007 de suçsuz yere f tipinde yatım suçum dersim li olmak adalet memleket ayrımıyla işlemediğim suçtan yatırdı beni ve şimdi babamın vefatından dolayı izinliyim ve tekrar perşembe yani 06.12.2002 tarih inde tarihind teslim olmam gerek ve içerde çok sayıda ceza evleri boş kalmasın diye binlerce insan ceza çekmekte, içerde olmayan içerdekilerin hepsinin suçlu olduğunu düşünüyor ama bunlar hep düzmece. adalet kendi çıkarları için yasayı yürütüyor, hakimler ve savcılar keyiflerince hareket ediyor adamı olan çıkıyor çok gördük bunları ama adamın yoksa yazık oluyor. ben 5 nisanda çıkacam ama içerdekilerin bir çoğu suçsuz yatmaya devam edecek. şimdi af çıksa bile tecrübemden dolayı söylüyorum ki tekrar suçsuzları boşlukları doldurmak için harcıyacaklar yazıklar olsun bu ülkeyi çapulculara bırakanlara. birde utanmadan paketlerdeki yasalardan bahsedip medyada haberlerde mahkumları masus piskolajik bunalıma sürüklüyorlar bunların bir bok yapacakları yok bunu böyle bilin çünki başlarında insan yok.

 88. ertugrul erdogan diyor ki:

  adalet diyoruz ya hep adalete bak adam 17,15 gün ceza alıyor sadece %1 şirket ortagı oldugu için vede hiç bir şey yapmadıgı halde yatarın 5,15 açık ceza evinde yat deniyor arkasında 6 ay acık ceza evinde yatacaksın denetimli serbestlıkten yararlan deniyor iyide zaten adamın yatarı 5ay 15 gün o halde bu çıkan yasanın bu adama ne faydası var arkadaşlar sözüm o ya bu adamın 20 çalışanı var 5 ayda içerde yatarsa bu kadar insan ne duruma düşer sayın ergün bunlarıda hesaplıyormu acaba …

 89. ömer dal diyor ki:

  GENEL AF İSTİYORUZ

 90. aslan diyor ki:

  Biz ne terör olduk ne bu devletin milletin başına bela olduk ne can aldık ne can yaktık tek sucumuz hata yapmış olmamız ikinci bir sans istiyoruz büyüklerimizden 17 sene 6 ay nasıl gecer cezaevin de yatırmakla ne olur dısarda olanlar ne yapacak bunu kimse düsünmüyor bir an önce af istiyoruz önce yüce rabbimden sonra devlet büyüklerinden yeter artık yasama hakkı istiyoruz ana rahmine düsen icin kürtaj cinayet diyorsunuz yasama hakkı diyorsunuz peki yasayan dünya olan bir insan icin niye ikinci bir sans verilmiyor babam 42 43 yasında 17 sene 6 ay ceza verildi bu nasıl vicdan anlamıyorum af istiyoruz af yeter artık O.A

 91. ihsan ertaş diyor ki:

  ülkenin refahı için af çıkmalı ama mahdur olaçaklarıda düşünmek gerekli devlet ilk önce kamu davası açdığı ve ceza verdiği kişileri af etmeli ordada mahdur yok ama devlet kamu davası açıyor kendi vatandaşına ceza evine ğönderiyor sayın hükümetimiz araştırmalı kamu davasının verdiği cezalardan dolayı bir çok insanımız ceza evlerinde benim düşünçem önce devletimiz adetli olmalıki sonra bu adaletten milletimizde faydalansın ceza evine atmak cözüm deyil caydırıcı cezalar verilmeli eğitim önemli

 92. musa diyor ki:

  babam 6.5 yıl oldu ceza evınde ve cezası 1 yıl kaldı fakat 30 BIN tl para cezası yuzunden 3 yıl daha ceza evı yatacak bu nasıl bı adelet artık af ıstıyoruz. adam cok daha kotu işler yapıyor fakat hemen cıkıyor adelet ıstıyoruz adelet bır gun gelecek sızde yargılanacaksınız ALLAH KATINDA.

 93. kamil kaya diyor ki:

  öyle zannediyorum ki, ikinci bir şansı hak eden o kadar mahkum var ki;
  Bilhassa da, onların yaptığı hatanın bedelini ödeyen o kadar aile ,,,
  Ben kendi adıma da söyleyeyim:
  Her insan hata eder, ancak ettiği hatanın bedeli ailesin yok olması kadar ,
  ağır sonuçlara ve dahi bir yuvanın yok olmasını göz ardı edecek kadar
  ZALİMANE BİR ADALET ANLAYIŞI na karşı her insanda olduğu gibi bende de ağır hasarlar açtığı izlenimindeyim.
  Gerek büyüklerimizden gerek se de konuyla alakadar olan herkesden bu konuda yapılacak bir iyileştirmenin inanın ki kendimle bilakader o kadar insanın mutlu olacağı dağılmak üzere olan ailelerin toparlanma şansı bulacağı, daha hiç bir günahı olmayan yavruların sersefil olmasının önüne geçileceği inancındayım.
  CENAB I ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN.

 94. gizem diyor ki:

  4 .çü yargı paketi biran önce çıksın artık.eşim 4 yıldır yatıyor ve daha 4.5 yılı var 2 kızımla kala kaldım.başımızda bir erkek yok nasıl yapıcam büyük kızım 14 yaşında şimdiden kızımla baş edemiyorum.başımda eşim olsa böylemi olurdu….artık dayanamıyorum ne eşimin orda oluşuna nede çektiğim sıkıntılara.eğer 4.çü yargı paketi cıkmazsa ailem tamamen dağılıcak.burdan BAŞBAKANA sesleniyorum.Benim ve kızlarımın günahı neeeeeee…! şimdiye kadar tek kuruş yardımda istemedim devletten istememde sadece eşimin cıkmasını istiyorum….artık gülmeyi unuttuk hergün evimizden sanki cenaze cıkmış gibi hep göz yaşııııı döküyoruz.bu yazdıklarım duygu sömürüsü değil gercekler ve binlerce insanlar cekiyor bu sıkıntıları.BAŞBAKANIM sizde ceza evinde yattınız! sizin bizleri daha iyi anlamanız gerekmiyormu???

 95. nuray eser diyor ki:

  esim yaklasık 1 yıldır ceza evınde bıran önce 4 cü paketin onaylanmasını istiyorum 1 tane engelli çocugum var tek basına ayakta durmak çok zor allah yardımcımız olsun

 96. eminengin diyor ki:

  4.paket en gec ocaga kadar cıkar inşş onu beklıyoruzz cıksın lütfenn haketmeyen cok insan yatıyor içerde aileleri kahroluyor benım gibi herkeze ikinci bır şans tanılmalı bence cezası az olanlar boşa yatıyor içere neolur cıksın şu paket artık :(

 97. ahmet diyor ki:

  ceza evlerinde kamunun vermiş olduğu cezalardan dolayı yatan binlerce insan var ne yazıkki suçsuz yere yatanlarda var artık bir af veya ceza indirimi çıkması lazım bu kadar gaddar olmayalım aileleri veçocukları için af istiyoruz islamiyete merhametsizlik yakışmaz merhametli sağduyulu olalım

 98. sabri diyor ki:

  bu 4üncü . yargı paketi ne zaman çıkacak allah rızası için bi a0çıklama yapın lütfen ne olursunuz artık bi çare bulun yeter syn. adalet bakanı barışı huzuru mutluluğu getirin. saygılar.

 99. niyagara diyor ki:

  benim nişanlım 2005 de tabu dairesinde ev satarken eniştesi tarafından gönderilen eşkiyanın bırının saldırması üzerine adamın bıcagıyla adamı bıçaklıyor, bunun üzerine adamı alıp hastaneye götürüyor sonra 10 yıl ceza gelıyor… 2005 de 1 yıl yattıktan sonra avukat dosyayı demyize gönderiyor,düğünümüze 2 ay kala yani 7 ay önce 5 yıl 5 ay ceza geliyor.. 2006 nerede 2012 nerede… insanlar kendilerine bır yol cizmiş herkes herşeyi unutmuş ceza geliyor… diyeceğim şu ki türkiyede işler küflendikten sonra oaln oluyor ve ULU ÖNDER ATATÜRK’ümüzün dediği gibi “benim halkım cahildir, benım halkıma 10 yılda bır af verilsin” tam 12-13 yıldır insanlarımıza af gelmedi… bence yeter artık, cezaevindekiler almıştır dersini, özlem ve aile parcalanmaları sona ersin… bu şekilde af vermeyerek insanlar orada kalınca ülke düzelmeyecek, oradan çıkan insan kaybolan yıllarının acısını, gençliğini ailesinin dagılmasını ve bunlardan dolayı olusan mutsuzluklarının bedelini yıne türk mılletınden ve türk devletınden alacak… yalnız onlar mı alacak peki bunların ailelleri ne olacak… adam evlenecek çocukları üvey anne elinde yada kadın evlenecek çocuklar üvey baba elinde yada yurtlarda… peki bu psikoloji ile yetişen çocukların geleneği nasıl olacak… bence babalarından ve annelerinden beder olacak…. şimdi bunu yazdığıma sevgili başbakanımız yada cumhurbaşkanımız ne dıyecek… boşa hikaye…. evet onlara göre hikayedir….biz başbakanımız gibi olamadık ki, 10 yılda dünyanın 3. zengin ınsanı olmak, oğluna gemiler almak, eşine hastaneler zinciri kurmak… bunun yaptığı suç değil, namusunu ailesini ve kendini korumak adına yapılan savunlar suç… sonra ülkeyi sev, bölücü olma, ceneni kapa sus… bu ülke böyle düzene girmez… herkesi çıkarın herkese af verin demiyoruz… keyfinizi bozmak gibi olacak ama o özgürlüpğünüzün mutlu yaşamınızın %2 sini istiyoruz….çok mu?

 100. batuhan diyor ki:

  allah kurtarsın cezaevindeki insanları af verilmyorsa ceza indirimleri verilse insanlar faydalansa sevdiklerine kavuşsa hayat çok acımasız her insanın sevdiği var o soğuk duvarlar arasında allah sesimizi duyar yar ve yardımcmız olur inşlah

 101. uğur diyor ki:

  sayın cumhurbaşkanım ne varsa sizde var siz ALLAH dostu bir insansınız her insan birkere hata yapar suçlu veya suçsuz cezayı yatanlar değil ana baba çekiyor görüşten sonra hıçkırarak ağlayan insanları bir görseniz sizde ağlarsınız çünkü siz merhametli bir insansınız ALLAH rızası için af cıkartın ALLAH ın selameti üzerinize olsun

 102. hasret diyor ki:

  benim eşimde 3yıl yatarı var 6 aydır yatıyor benim eşimde yararlanacakmı 4. paketten ne olur açılsın şu paket ne olur cumhur başkanım adaletli olun 5yıl önce yaralamadan yatıyor başkasının yüzünden eşim başını belaya soktu ve ben çocumla perişan haldeyim ne olur artık çıksın afffffffffffff

 103. şifo diyor ki:

  sen git adam öldür sen git tecavüz et ssen git milletin malını çal sonra o insanlar ne oluyo o tecavüz edilen insanın hayatı kararmıyomu öldürülen kişinin ailesi bitmiyomu.. yatacak arkadaş yatacak kaç yıl veriliyosa yatacak suçu işlesin işlesin sonra af istiyoruz öyle bi şey yooookk..esas af çıkartırsa o hükümet şerefsizdir…

  • kamil kaya diyor ki:

   kardeş ; ya da kendini hiç bi suçu günahı olmadığını sanan vatandaş.
   hatasız insan olmaz der büyüklerimiz. ve dahi bunu peygamber efendimiz de tasdikliyor.
   1. senin dışında yaşayan herkezin bir pişmanlık duyduğu olay ya da durum var.
   2. pişman olmak da bi erdemlik tir.
   3. eğer hiç bi şekilde af ya da ne bilim insanlara ikinci bir şans veren herhangi bir unsur oluşmasını gerçekten istememe gibi haklı bi sebebin olacağını zannetmiyorum.
   4. yüce yaratıcı da senin gibi düşünmüş olsa ( tövbe estağfirullah) kıyametin çoktan kopması ve dahi bütün insanlığın, cehennemin dibini boylamsı gerkir di diye düşünüyorum.
   5. eğer bu anlattıklarım la ilgili hiç bir hissi değişimin yok sa ya da hala bildiğin gibi düşünmekte ısrarlı isen ; SANA SÖYLENECEK BİR SÖZ YOK .

 104. ayla diyor ki:

  benim eşim yaklaşık beşbuçuk yıldır yatıyo.ama mahkemesi sonuçlanmadı.daha mütala bile verilmedi.adalet tten söz etmek saçma bu ülkede.ak parti belirler adaleti.zaten 2005 te ceza infaz yasasını değiştirmekle ne kadar adaletsiz olduğunu kanıtlamadımı.organize şubeye verdiği yetkiyle tabi onlarda bu yetkiyi tamamen kötüye kullanarak insanları harcıyorlar.suç örgütü kurmakla suçlanan eşim 28 yaşında ydı içeri girdiğinde.yani bunları akıl edemezdi zaten.amaç insasn harcamak.5.5 yıldır ne çektiğimizi bi allah bi de biz biliyoruz.çocuklarımız babasız ve mutsuz umutsuz büyüyorlar.ey adalet bakanı ey başbakan ey cumhur başkanı asıl suç çeteleri akp nin yandaşları belediyeleri.asıl suç örgütü onlar.yapılan yolsuzluklar yetim hakkıı yemek bizim işimiz değil.bir ağaç kesmenin ne kadar günah olduğu ortada ormanlar peşkeş çekiliyor bu suç değilmi.geleceğimiz yok ediliyor bu suç değilmi.delil olmayan bir dosya var ve üstelik organize polisleri insanları evinden zorla tehditle alıp şikayetçi yapıyor. bu suç değilmi…peki biz kime güveneceğiz ey adaletsiz kalkınamayan parti.ey hükümet.allahın adaleti geçtir ama çok acımasızdır bunu unutma.EKMEK AŞ BULMAK GECİKEBİLİR TEMELE TAŞ BULMAK GECİKEBİLİR DEVLETE BAŞ BULMAK GECİKEBİLİR.ADALET GECİKEMEZ TEZ VERİLMELİ…

 105. siyasilere af diyor ki:

  insanların düşüncelerini açıklaması suç sayılmamalıdır. bu nedenle siyasi tutuklular için genel af olmalıdır.

 106. ayla öztürk diyor ki:

  GENEL AF İSTİYORUZ suçsuZ yere yatan o kadar çokki böyle gidemez genel af çıkmalı artık 4.yasa paketi falan değil uzun süredir yatan insanlarımıza yazık, annelerine,babalarına, evlatlarına, eşlerine yazık, orda 1 gün bile kalmak insanın tüylerini ürpertirken biz sizden af beklerken geçiyor günler yüzler gülmeyi unuttu artık, çocuklarım babasız kaldılar bense iki çocukla tek başıma kalakaldım bu mudur adalet mu mudur insanlık eşimin yatma sebebini söylesem köpekler güler yani o derece saçma salak bi sebepten yatıyo işde bu sizin adeletiniz, demek istiyorum ama sizden medek ummaktan başka çarem de yok eğer af çıkmazsa halim harap bunu bilin sadece yetkililere sesleniyorum LÜTFEN OKUYUN YAZIMI.

 107. nerminsusim diyor ki:

  benim olum adam öldürmedi kim seye tecavüz etmedi olumu bukadar ceza olamaz 33 yıl 8 ay ceza verdiniz olum 4 yıldır yatıyor yeter artık yuvası dagıldı karısı bosadı çocuğu babasız kaldı herseyden önem lisi genc liğinden oldu içrde çürüyüp gidecek bu içerde yatan genç çocuklar bizim vatan çocuk ları değilmi bunlar geleceğin evlatları değilmi bir fidanı dikip kaç sene bakıyorsunuz bunlar fidan değilmi af istiyoruz AF I ÇIKARIN AF İSTİYORUZ SAYIN BAS BAKANIMIZ VE CUMHUR BASKANIMIZ GENEL AF İSTİYORUZ SAYIN TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET BASKAN LARIMIZ GENEL AFIN ÇIKMASINI İSTİYORUZ AF İSTİYOZ SAYGILARIMLA SİZ LER EVLATLARINIZI SARILIP YATAR KEN BİZİM ÇOCUKLARIMIZ ÇOCUKLARINNIN YERINE DEMİR PARMAKLIKLARI SARIILIYOR
  BEN NERMİN SUSİM

 108. remziye diyor ki:

  Baskanim umarim bunlari goruyorsunuz beni araştira bilirsiñiz ben iki cocuk annesiyim benim esimde habiste bundan 3 yil once bir menzillikte beni taciz edeni dovdu ve bunda 3 yil ceza aldi temiz hakki kullandik aradan 3 yil gecti biz duzenimizi kurduk o kadar borcun altina girdik hersey guzel giderken cezasi geldi esim gitti bende iki cocugumla orteda kaldim sahip cikanimiz yok ev isine gidip borcumu odemeye calisiyorum kirik kaburgamla cocuklarim babalarini soruyor kizim okulla alakasini kezti psikolojisi bozuldu 3 yasindaki oglum baba diye agliyor kapi calindigi zaman baba diye kosuyor ac kaldik ortada kaldik canima kiymayi cok dusunuyorum ama cocuklarim engel oluyor 3 yasindaki yavrumu alip ev isine gidiyorum kizim ben gelene kaadar sokaklarda aksama kadar icim kan agliyo kizima ne oldu diye bumudur aadalet magdurum af istiyorum duyun sesimizi

 109. türkan diyor ki:

  gerçekten yeter şuçlusuda bir suçsuzuda bir yatıyo artık genel af verin

 110. türkan diyor ki:

  benim oğlum 16 yıl 6 ay ceza aldı yatarı 12 yıl 1 buçuk yılını yattı bu indirimden yararlanıyormu arkadaşlar bilen varsa cvp yazabilirmisiniz

 111. kara recep diyor ki:

  YETER ARTIK KOMPLE BIR AF HERKESE HER INSAN HATA YAPABILIR TURKIYEDE OLAN CEZALAR COK FAZLA ALAH BILIR AMA CEZAYI AİLELER CEKIYOR BIZLER ABILAR BABALAR HERKESE AF DIYORUM

 112. ali diyor ki:

  bizde cok perişanız ama karşı tarafada çok üzülüyoruz

 113. emine poslu diyor ki:

  iyi günler öncelikle allah hepimizin yardımcısı olsun arkadaşlar.Benim eşimde 2005 yılında işledigi hırsızlık sucundan 7sene sonra kamuoyundan gelen cezayla şuan 3 aydır içerde.5yaşında bir oglum var hayatım allak bullak oldu düzenim işim bozuldu lütfen allah adı için yalvarıyorum artık 4.yargı paketi çıksın herkesin acıları sona ersin.

 114. KADİR diyor ki:

  BURADA YAZILAN YAZILAR BU SIKINTIYI ÇEKMİŞ İNSANLARIN YÜREGİNDEN GELEN SÖZLERDİR. BEN GENÇ YAŞTA BAŞIMA HASBEL KADER GELEN BİR OLAYDAN YILLARCA CEZAEVİ NE KELİME ZİNDAN DA GENÇLİGİMİ YİTİRDİM BİNLERCE İNSAN GÖRDÜM SUÇLUSUNDAN SUÇSUZUNA BU DEĞİL YA TÜRKİYE DEMOKRATİKTİR ADALET VAR DİYEN İNSANLAR VİCDAN SAHİBİ İNSANLAR BELKİ HAK VERİR ZİNDANA DÖRT DUVAR ARASINA RABBİM KİMSEYİ DÜŞÜRMESİN DÜŞENLERİDE BİR AN EVVEL AİLESİNE ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞTURSUN. (AMİN) CUMHURİYET TARİHİNDE BİR REKOR OLAN BU MAHKUM SAYISINIDA DÜŞÜNMEK GÖZ ÖNÜNE ALMAK GEREKİRSE TEK SUÇLU CEZAEVLERİNDEKİ İNSANLAR DEĞİL KANAATİMCE SÖZÜM ONA ARTIK BİR ÇÖZÜM ŞART GENEL AF A RAZI DEGİLSENİZ BARİ CEZA İNDİRİMİ OLSUN

 115. ihsan ertaş diyor ki:

  ivedi olarak bu paketin çıkması milletimiz için hayırlı olur özellikle kamu davalarından dolayı ceza alan ve ceza evlerinde yatan kişiler 5 yıllık denetili serbestlikten faydalanmalı kamu davasında taraf ve mahdur yok burada devlet kendi milletine ceza evine yatırıyor insanlar işinden ve işlerine kaybediyor burada önce devlet millletine sahip çıkmalı

 116. cengiz diyor ki:

  sayın başbakanımız lütfen af çıkartın herkes sevdiklerine kavuşsun kiminin babası içerde çocukları yetim gibi perişan olmuşdur çıkartın affı ALLAH rızası için

 117. ekrem diyor ki:

  cezalarda erteleme suresıde ıkı yılden 3 yıla cıkartılsın sn bakanım bırdaha suc ıslamamk kaydıyla

 118. düşünce kurbanı olan insan diyor ki:

  kardeşlerim abilerim bence hiç kimse fazla yorum yapmasın yoksa sizleri teror urgutune uye veya urgut adına propaganda yapmaktan ceza alırsınız.çunku benim iki yargılamam oldu ikisindede ceza aldım toplam ceza12 yıl 6 ay suçum ise silaha bulaşmadan beni silahlı teror orgutune uye olmak tan yargıladılar oysa eğer ben sadece duşuncemi dedim diye beni bu kapsama kuruyorlarsa varsın kursunlar çünku bunu hiç bir zaman unutmayalım insanların adelet anlayışı sıfır allah beni ve bu tur insanları bu hale getiren insanları kahhar ismiylen kahreylesin amin amin amin

 119. serkan diyor ki:

  bu hükümeti siz getirdiniz basımıza affmı bekliyorsunuz daha cok beklersinizzz

  • hamo diyor ki:

   guzel kardesım hukumet en dogrusunu yapıor ama ısın ıcerıgıne ıyıce gırecek olursan eger bundan oncekı lıderler her yere kendı adamlarını yerllestırdıler bunları temızlemek terorle ugrasmak dıs borclar tıcaret falan derken yanı devlet sadece mahkumu dusunmez bunu bılmek gerek af yasa ıllakı beklenmelı tovbe hasa sen hata yapınca rabbınden af beklemıormusun ben bır mahkum olarak sunu soyleye bılırım ıcerdekı adama gun her zaman aynıdır gunes dogar yemek yenı su ıcılır yanı hergun aynı seyler aynı saatlerde yapılır bır mahkumu sevdıklerıne yardım edememek kahreder ona ceza budur eger sevdıgı sevenbı yoksada ozgurlugunu ozler o kahreder bazen ınsanlar her zaman yenı bır sansı hak eder her zaman
   aslına bakacak olursan basbakanımızda 10 ceza evınde kaldı gercı onun yattıgı yerle nbormal mahkumun yattıgı yer bır degıldır ama onun bu zorlukları bıldıgı halde bırsey yapmaması herkesı hem dusunduruyor hem uzuyordur bunada yapacak bısey yok allah tecavuzden yatanlar harıc butun mahkum kardeslerıme sabır saglık versın tez zaman da oızgurluklerıne kavustursun ve kahpe arkadaslarından korusun

 120. özlem diyor ki:

  cezayı asıl yatana degil alisine veriliyor aile dagılıyor ve çocuklar madur oluyor korkularla üzüntülerle yaşamak istemiyoruz af verin artık hayatı herkezin sizin elerinizde önce rabim sonra sizsiniz ne olur af vermiyorsanız indirim verin 5 yıl yeter ne olur alah kimseleri düşürmesin
  artık verin ne verecekseniz bunaldı insanlar

 121. hasret diyor ki:

  sayın cumhur başkanım benim eşim şu anda içerde yatmakta 5 sene önce olan bi yaralama işinden yatmakta 5 sene önce 2 ay yattı sonra dışardan tutuksuz yargılandı ve 5 sene sonra eşim tutuklandı ve dört aydır yatıyo eşim ögünden bugüne hiç bir suça karışmamıştır yuvasını kurdu çoluğa çocuğa karıştı işini kurdu herşey tam yolunda gidiyor derken adalet böyle bir karar verdi bu nasıl bir adalet 4 paketi bir an önce çıkmasını istiyorum aff istiyoruz saygılarımla

 122. seher diyor ki:

  bu paket ne zaman çıkıcak arkadaşlar bi bileniniz varmı.ne zamam imzalanicak yürürlüge giricek

  • burcu diyor ki:

   bizlerde bekliyoruz ocağa kaldığı söyleniyor seher hanım yılbaşından sonra meclis bu konuları ele alacakmış

 123. seher diyor ki:

  benim.esim cezaevinde cocugum 2 yasinda babasiz kaldi bekarlinda yapti suclar 5 yil sonra geldi yargitaydan bizim suçumuz ne artìk çıkarın şu affì yeter gücümüz tükendi.hatalı kul ariyosan disarda zaten çok var hatalarini zaten anladi icerde yatanlar çocuklarimiza acı.aff istiyoruz

 124. TURHAN MARABAOĞLU diyor ki:

  bende sizler gibi mağdur bir vatandaşım polis yüzünden 3yıll aldım bekliyorum cezamı adam bana küfür ediyo tatmin oluyo kendince biz cevap verince hakaret görevi yaptırmama ile yargılanıyoz hakime küfür etti diyorum hakimse bana yolda sana ana avrat küfür etseler bile cevap vermeyeceksin diyo nasıl adalet bu sizlerde görün polis devleti olduk sadece bu kadarını söylüyorum yapacak başka bişey yok

  • eminengin diyor ki:

   aynı kaderi paylaşıyoruz benım eşiminde sekiz sene oncekı basit yaralama biz kapandı sanmıştık yargıtaya gıtmış megerse dosyası askerlıgını yaptı evlendı cocugumuz oldu ıkı yaşı bıttı bırden aldılar içeriye şok oldukk şu 4. paket tez zamanda cıksın yaşıda küçüktü ozaman 16 yaşında yapmış oldugu bir hata kii basıt yaralama 14 ay cezası haketmedi hiçç hayatımız alt üst olduu eşimi gıdıp gördükce kahroluyorm oralarda :(

 125. gülşen byg diyor ki:

  sayın cumhurbaşkanım…lütfen artık şu 4.yargı paketini çıkarın..ailecek mahvoluyoruz.suçu temiz edilmiş fakat hala içerde olan masum vatandaşlarınız var..çoluk çocuk biçareleri oynuyoruz..biraz olsun mutluluk bizim hakkımız değil mi?…insanlığınıza sığınıyoruz…lütfen artık en kısa sürede şu affı çıkarın ne olursunuz..

 126. taner TATAŞ diyor ki:

  ben af istiyorum artık

 127. taner TATAŞ diyor ki:

  CUMHUR BAŞKANIM ben orta 2 ye giden bir çocuğum bir iftira üzerine babam içerde yatıyor… Biz 6 kardeş birde annem dışarıda iki senedir çekmediğimiz reziliklerkalmadı bu kaçıncı bayramdır babasızız sizin affınıza dayanarak ne olur artık af verin…
  Bizde artık babamıza kavuşalım babasızlık çokkötü birşey.
  Bunu çeken bilir gün geliyor ekmek bulamıyoruz yinede babamızın çıkacak hayaliyle kendi derdimizi unutuyoruz onun çıkacağı günü 4 gözle bekliyoruz ve ben den hariç iki kardeşimlen beraber babamızı gerçekte göremiyoruz rüyamız da gene hepberaber evimizde mutlu mesut geçin diğimiz günleri hayal edip duruyoruz neolursunuz af verin .

 128. saniye diyor ki:

  ARTIK YETER BÜTÜN MAHKUM LARA GENEL AF İSTİYORUZ BUKADAR BEKLEDİK SONU BİZLERİ SEVİNDİRSİN BUNDAN SONRA GENEL AF GELESİYEKADAR DURMADAN SİZE MEİL ATACAM

  GENEL AAAAFFFFFFF İSTİYORUZZZZZZ

  GENEL AF GELSİN RAHAT EDECEK TÜM TÜRKİYE
  GENEL AF GENEL AF ARTIK GEL HAKİM ARTIK
  GENEL AF VER YETER BİZE ÇEKTİRDİKLERİN

  • adalet her için olmalı diyor ki:

   senin anneni babanı öldürsünler, bacına tecavüz etsinler bakalım ozamanda genel af isteyebilecek misin..

   • cengiz diyor ki:

    sende yanılıp yalnış yapsan bak nasılvistersin af diye

   • Ertan diyor ki:

    DOĞRU,HAKLISIN…Ancak senin de başına bizim başımıza gelse sen af istermiydin.
    Sene 2006 Oğlumuz 13 yaşında yeni cinsel istirmar kanunu cıkıyor ve 2 erkek cocuk (halen oğlumun arkadaşları),apartman önünde birbirlerine pandik atıyorlar ve tartışma buyuyunce annelerıne soyleyıp, 1 hafta onceki olayı evde porno seyretme,cebir-şiddet-hile hürriyeti tahdid-cinsel istirmar ile (sanırım geri de birsey kalmıyor)baglıyorlar ilk KARAKOL TUTANAGI ile aillelerden birinin tanıdıgı vasıtası ıle(Emekli bekçi dayısı).
    +Cocuklara rapor alınır,RAPOR TEMİZ
    +İlk duruşma dahil aileler DAVACI degil
    +6 sene sonra karar veriliyor
    +24 sene ile yargılama
    +12 yıl net karar cıkıyor.3/2 8 yıl yatacak

    şimdi sorarım size KAMU yani DEVLETİM kimi korudu ve bu kararı verdi.
    madem bu cocuk cok tehlıkeli idi neden 13 yasında tutuklamadınız.
    19 yasında oğlumu tutuklayıp HUKUMLU olarak ceza evıne koydular.

    Şimdi sorarım sizin başınıza bu gelse idi AF istermiydiniz?
    Aslında yapılmak istenen doğru, cezaları ve kanunları caydırıcı hale getirmek
    fakat bizim cocukta kurunun yanında gitti.İsteyen arkadaşlara dosyamızı seve seve gönderebilirim.
    OĞLUMLA GURUR DUYUYORUM,13 yaşındaki cocuga yaşadıgı kadar 12 yıl veren adalete güveniyorum

  • Gamze diyor ki:

   Başbakanım sizden af istiyoruz ailecek benim abim yaralamaDAN 21 yıl aldı 3 yıl dir yatıyo içerde karşı taraf ömür boyu iş göremez raporu almış ne olur abim i kurtarın her kez sizden 5 yıl indirim istiyo ama herkez kendini düşünüyo içerde suçsuz yere yatanlara yardımcı olun ne olur af istiyoruz sizden….

 129. saniye diyor ki:

  hakim me kalsa zaten verceza gitsin o nasılsa ailesiyle mutlu yuvasında karısıyla sımsıcak yatakta yatıpkalkıyor ya hapistekiler ne yapsın soğuk buzgibi dört duvarın içinde ailesinin özlemini çekip duruyorlar onlarada yazıkdeğilmi bukadar gadar hakimlerin ellerinden çektikleri yeter… bence bu sene bütün mahkumları serbest bırakılsa ve mühebbet ALANLAR da çıkartılsa çok güzel olacak

 130. oguzhan diyor ki:

  bn 08,07,2012 tarihinden buyana yatıyom hakeret sucundan 14 ay ceza aldım devlet mensubuna sövsen 4 ay aknanaya 14 ay veren adalet benı bu acık ceza evınden nezaman salar sizce

 131. haşim diyor ki:

  yatan bilir orda yaşayan bir ölüsün ALLAH Hepimizin yardımcısı olsun inşallah herkez tahliye olurda sevdiklerine kavuşur

 132. Erkan Demirci diyor ki:

  Amin Eda.
  Çok Buyuk Geçmiş Olsun
  Tez Zamanda Kavusursun insallah.

 133. ahmet diyor ki:

  ben tek bişe diyecem adalet bu deyil mahkemeye cıkana 30 yıl tamam git deyil 10sene tamam git deyil sen bu cezayı verionda dionmu bunun ailesi ne olacak evet ailesini düşü
  nseydi yapmazdı diyecdeksiniz ne şartlarla nasıl ne yapmış bilionmu verion 30 yıl git yat o yetmezmiş gibi hanımı terk ediyor veya kötü yola düşüyor adalet bu deyil adalet bir aileyi bir yuvayı tarman turman ediosa o adalet deyilk uyuşturucudan muhabet peki o adam kazanmışmı o kadar para bide sor ben sana ceza veriom veya vercem veya hiç öylede deme sadece deki evladım sen bu işi yaptında ne kazandın elen ne gecti ailesini durumunu araştır ben buna bu kadar ceza vercem de bu neydecek nasıl gecinecek cezaevilerin ne şarta oldugunu bilionuzmu veya ilgilenionuz adam adama iç çamaşırını yıkatıyor adam adamı akşam ranzada yakıyormu işgence varmı gardianlar vuruyormu cezaevilerini dolanıonmu evet neymiş ankaradan heyet gelip dolanıyor heyetin gelecegini zaten biliyorlar cazaevinin müdürüde savcısıda ona göre önlem alıyorlar nevrasimleri deyişiyorlar koğuş mesilerine tembih ediyorlar herkesi yani koğuştaki herkesi tebihle ankaradan gelen heyete bişşe demesinler diye onları araştırıonmu sen kalk cinsel istismadan gelen adamı 5 vaya6 ay yatır namus davasından gelen adamı 30yıl yatır adaletmi bu hakmı tabi bişe diyemem yaşayan ceken gören bilir duyan deyil izleyen deyil allah ey ede ben tek bunu diom allah herkesin yardımcısı olsun

  • EDA diyor ki:

   çok haklısın abi benm nişanlımın kız kardeşini 7 sene önce otobüste taciz etmişler nişanlımda taciz eden adamın kahvesini basıp dövüyor ve aradan 7 sen geçmiş düğünüme 45 gün kala ceza çıkıp geldi herkez şok oldu hayatımız aly üst oldu taciz eden şerefsiz elini kolunu sallaya sallaya sokakta geziyor benim nişanlım namus için yatıyor hani adalet bunun neresinde babası üzüntüden felç oldu yazık günah yerigeldimi adeletten bahsederler ama demezler ki aradan kaç sen geçmiş bu insan düzenini kumuş bunu hesabını kim verecek allah haklının yardımcısı olsun

   • ali rıza diyor ki:

    sayın devlet büyüklerimiz ben kısa zaman önce kayseri kapalı ceza evinde uyuşturucu tasıyan araca öncülük yapmak suçundan 7 ay yattım hemde olayla ilgili hiç bir malumatım olmadığı halde şimdi mahkeme bana 6 sene + 12000 adli para cezası verdi tahliye etti bir telefon trafiği ile tam 13 kişi yattık 11 kişi dışarıdan mahkemeye katıldı bunların içinde bir kişi bile ceza almadan kurtulamadı hakim önüne gelene alakası olanada olmayanada ceza verdi en az verdiği ceza 4,5 sene 6 bin adli para cezası en fazla ceza alan ise 18 sene + 54 0000 tl adli para cezası birde yanında oğlu vardı o kişinin oda 11 sene +24000 adli para cezası aldı yani ikisi toplam baba oğul 29 sene 78 000 tl adli para cezası aldı sizce bu adam çıkınca bu cezayı yattı farzedelim çıkınca bu 78000 tl parayı nasıl ödeyecek ben söyleyim yine bu işi yapıcak mecburen yapacak çünkü cezaevinden çıkan bir insan bu kadar parayı taksite bölünse dahi ödeyemez ve ödemez zaten adam devlete kin dolu bir halde çıkacak birde o para işi olunca bu sefer içeride edindiği bilgileride ve edindiği çevreyi kullanarak bu işi daha iyi yapıcak devletin bu tip olayları daha yakın takip etmesini saygılarımla rica ederim.

  • kado diyor ki:

   genel af istiyoruzzzzzzzzzzzzz nezaman çıkacak şu 4 yargı paketi ve af varmı

   • betül başkocagil diyor ki:

    kader mahkumlara bir şans verin ne olur devlet büyüklerimize sesleniyom gözü yaşlı eşleri çocukları düşünün görüş gününde neler çekiyolar insanlara ceza değil çözüm bulun

  • EsraZoni diyor ki:

   sevgilim içeri gireli 12 ay olacak insaf be kardeşm yaralamadan 13 sene verilir mi . öldürseymş daha iyimiş . bıktım artık .. GENEL AF

 134. ASLAN ÇAKABEY diyor ki:

  Siyaset dedigin haftada bir arkadas bulusmalarinda yapilir. Her gun her saat de olmaz ki be birader. mynet oyun

Adalet Bakanı Ergin’in yeni imajı Hakkında Yorum Yaz

Loading Facebook Comments ...
Etiketler
Kategoriler
Sponsorlu Bağlantılar
Son Yorumlar
Sitemiz DMCA Guvencesindedir
Etiketler

Web sitemiz yeni arayüzü ile sizlerle. Sitmizde okey oyununu bedava ve ucretsiz bir sekilde salonlarımızda ister misafir olarak isterseniz Okey'e nick kayıt ederek dilediğiniz şekilde oynayabilirsiniz. Okey Oynamak ve Sohbet yapmak Eğlencelidir.Mynet Okey ve Okey'in En Eğlenceli Adresi