Anasayfa
Sık Kullanılanlara Ekle
İletişim
oyuna basla
Son sözü Erdoğan söyledi

Türkiye’de özelleştirme dalgası devam ediyor. Otoyol ve köprülerden sonra şimdi de sıra İddaa oyunu sayesinde gelirini son 8 yılda 24 milyar TL’nin üzerine taşıyan Spor Toto’ya geldi.

Milliyet Gazetesi’nde yer alan habere göre; Türk sporunun ‘altın yumurtlayan tavuğu’ Spor-Toto, Türkiye tarihinin en yüksek özelleştirme operasyonuna hazırlanıyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla özelleştirme sürecine giren Spor Toto Teşkilatı’nın, önceki gün yapılan köprü ve otoyalların özelleştirilmesi ihalesini geride bırakacak bir bedelle satış listesine gireceği öğrenildi.

2004 sonrasında “İddaa” oyunu sayesinde 8 senede Türk sporunun en önemli maddi kaynağı haline gelen Spor Toto’ya bilançoları ve beklenti tabloları baz alınarak asgari 10 milyar dolarlık bir özelleştirme bedeli biçildiği belirtiliyor. İhale bedeliyle ilgili son sözü ise Başbakan Erdoğan söyleyecek.

BAŞBAKAN’A BRİFİNG SUNULACAK

Özelleştirme İdaresi tarafından yürütülecek satış sürecinde Spor Toto’nun hangi model baz alınarak satılacağına Başbakan Erdoğan karar verecek. Teşkilat yetkililerinden alınan idari, teknik ve mali rakamlar doğrultusunda hazırlanacak detaylı rapor önümüzdeki günlerde Başbakan’a bir brifing olarak sunulacak. Bu karar sonrası Spor Toto Teşkilatı 2013-14 sezonu öncesi hazineye müthiş bir girdi sağlamaya hazırlanıyor.

Aramalar; , iddaa ihalesi 2013, iddaa ne zaman özelleşecek, iddaa özelleşiyor, iddaa özelleştirmesi, iddaa özelleşecek mi, iddaa ihalesi ne zaman, iddaa özelleştirmesi ne zaman, iddaa özelleşmesi, spor toto ne zaman özelleşecek, spor toto özelleşiyor, iddaa özelleşecekmi, iddaa özelleşiyor mu, iddaa özelleştirme 2013, iddaa nezaman özelleşiyor, spor toto ihalesi
Yorumlar

Son sözü Erdoğan söyledi Hakkında Yorum Yaz

Loading Facebook Comments ...
Etiketler
Kategoriler
Sponsorlu Bağlantılar
Son Yorumlar
Sitemiz DMCA Guvencesindedir
Etiketler

Web sitemiz yeni arayüzü ile sizlerle. Sitmizde okey oyununu bedava ve ucretsiz bir sekilde salonlarımızda ister misafir olarak isterseniz Okey'e nick kayıt ederek dilediğiniz şekilde oynayabilirsiniz. Okey Oynamak ve Sohbet yapmak Eğlencelidir.Mynet Okey ve Okey'in En Eğlenceli Adresi